Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko Kraków Airport obsłużyło w styczniu prawie 612 tys. osób

Blisko 612 tys. pasażerów obsłużyło w styczniu lotnisko Kraków Airport. Jest to 89 proc. więcej niż w styczniu rok temu, a także 20 proc. więcej niż w przedpandemicznym styczniu 2019 r.

Jak wskazał w środę prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, styczeń na krakowskim lotnisku to okres wzmożonego ruchu związanego z noworocznymi podróżami, zimowym odpoczynkiem, i szkolnymi feriami.

„Wraz z przewoźnikami przygotowaliśmy bogatą ofertę. Na narty będziemy mogli polecieć min. do Włoch, Austrii czy Francji. Tym pasażerom, którzy marzą o słonecznych miejscach proponujemy Amman, Eljat, Agadir czy pogodną Malagę” - wskazał Włoszek.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W całym zeszłym roku port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów – był to drugi wynik w historii lotniska, niewiele gorszy od rekordowego, osiągniętego w ostatnim przed pandemią 2019 roku. Wtedy z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów znajduje się 121 regularnych połączeń do 84 miast w 30 krajach.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ je/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony