Rekordowy wynik września na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie

Ponad 997 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina we wrześniu 2011 r. To najlepszy wynik osiągnięty w tym miesiącu w całej historii portu.

We wrześniu 2011 r. na lotnisku odprawiono o 18,3 proc. więcej pasażerów niż we wrześniu 2010 r. i 3,3 proc. więcej niż w dotychczas rekordowym 2008 r. Liczba 997,4 tys. pasażerów jest w ogóle drugim najlepszym wynikiem miesięcznym na Lotnisku Chopina. Więcej osób – 1018,7 tys. – obsłużonych zostało tylko w czerwcu 2008 r.

- Od kilku miesięcy dobijaliśmy do rekordowych wyników sprzed trzech lat i wreszcie udało się je poprawić. To wielki sukces całego zespołu Portów Lotniczych oraz naszych partnerów biznesowych. Większość linii lotniczych z którymi na stałe współpracujemy odnotowuje wzrosty przewozów na trasach z/do Warszawy i coraz lepsze wskaźniki wypełnienia samolotów. Bardzo nas to cieszy, bo daje nadzieję na rekordy także w następnych miesiącach i bardzo dobry wynik roczny – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Według wstępnych danych, łącznie w okresie styczeń-wrzesień na lotnisku odprawionych zostało ponad 7,25 mln pasażerów – o 8,3 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nadal rekordowo rośnie liczba pasażerów w ruchu krajowym. Od początku roku obsłużono w tym segmencie 804,1 tys. osób (najwięcej w historii lotniska), co oznacza wzrost o 20,7 proc. Większość pasażerów podróżuje jednak w ruchu międzynarodowym – od początku roku było ich 6,45 mln. (wzrost o 6,9 proc.).

Liczba operacji lotniczych ogółem wzrosła we wrześniu o 12,7 proc. i wyniosła 13,5 tys.

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus