Rekordowy maj na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina o zmierzchu

Ponad 989 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w maju 2013 r. To o 0,8 proc. więcej niż w maju ubiegłego roku i kolejny miesięczny rekord w historii portu.

Na rekordowe wyniki ruchu w Warszawie nadal decydujący wpływ mają operacje dwóch tanich linii przeniesione tymczasowo z Modlina. Ryanair obsłużył w kwietniu na Lotnisku Chopina ponad 141 tys. pasażerów, Wizz Air – ponad 84 tys.

Liczba operacji lotniczych zmalała w porównaniu do ubiegłorocznej. W maju na Lotnisku Chopina wykonanych zostało 13 tys. startów i lądowań, czyli o 1,7 proc. mniej niż w maju 2012 r.

- Zmniejszenie liczby operacji lotniczych wynika stąd, że w maju ubiegłego roku na Lotnisku Chopina bardzo intensywnie operowały samoloty linii OLT Express, która dziś już nie istnieje – wyjaśnia Andrzej Ilków, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Lotniska Chopina. 

Od początku 2013 roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało blisko 4 mln pasażerów czyli o 7,4 proc. więcej niż w ciągu pięciu miesięcy zeszłego roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 3,5 mln osób (+13,9 proc.), w ruchu krajowym 431 tys. (-26,9 proc.).

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus