Czasowe zamknięcie drogi startowej numer 1

Lotnisko Chopina (logo)

Od 22 października do 22 listopada br. z powodu prac budowlanych zamknięta będzie droga startowa numer 1 (operacje nad Ursynowem oraz Włochami). Wszystkie loty będą się odbywały na drodze startowej numer 3, na kierunku 33 (nad Piasecznem) oraz 15 (nad Ochotą, Wolą i Bemowem). W przypadku możliwego wcześniejszego zakończenia prac droga startowa numer 1 zostanie otwarta wcześniej.

Obecnie prowadzone będą prace budowlane są związane z budową nowej drogi kołowania (DK-N2). W tym czasie będzie wykonane również rowkowanie nawierzchni drogi startowej, które poprawi współczynnik tarcia i drenaż (odwodnienie) jej nawierzchni.

Przeprowadzenie tych prac jest niezbędne aby przez cały czas gwarantować odpowiedni poziom infrastruktury wykorzystywanej do startów i lądowań na warszawskim lotnisku a co za tym idzie do zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa operacji lotniczych.

Dzięki wprowadzeniu systemu koordynacji na stołecznym lotnisku ilość operacji nocnych jest ograniczona do minimum, co ma ograniczyć uciążliwości z tym związane. Operacje nocne są również w większości wykonywane w pierwszych i ostatnich godzinach nocy.

Bardzo przepraszamy mieszkańców za te niedogodności

Lotnisko Chopina 

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus

Komentarze

To komunikat bardziej dla okolicznych mieszkańców niż dla lotników bo pilota interesuje że zamykają pas 11 - 29 a nie czy lata nad Ursynowem czy też innymi Włochami.