Narodowy Program Szkolenia Dyspozytorów Medycznych

EC 135 w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Dziś rusza „Narodowy Program Szkolenia Dyspozytorów Medycznych”. W ciągu czterech dni (21-24.03.2011 r.) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim instruktorzy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszkolą ok. 300 dyspozytorów pogotowi ratunkowych.

Szkolenie jest związane z planowanym niedługo wydłużeniem dyżuru o porę nocną przez bazę HEMS w Warszawie. Ma na celu edukację dyspozytorów z zasad współpracy z SP ZOZ LPR.

Każda dyspozytornia w województwie otrzyma specjalną mapę z miejscami do lądowania, które wyznaczono na terenie gmin. Na takie lądowisko, odpowiednio zabezpieczone i oświetlone przez strażaków, karetka dowiezie pacjenta, a śmigłowiec przetransportuje go do szpitala o wyższej referencyjności. Dzięki temu chory, bądź poszkodowany w szybszym czasie będzie miał dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

Do końca roku takie szkolenia będą realizowane w pozostałych województwach.

Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus

Komentarze

Zgodnie z tym tokiem myślenia - najlepiej dobić pechowca na miejscu. Dalsze postępowanie można robić powoli, po najniższych kosztach, zużywając sprzętu za parę złotych - duży czarny worek i dwie pary rękawiczek chirurgicznych.

no w sumie tak - no i żeby zagospodarować te latające cacka to można tego pacjenta od razu na cmentarz (zgodnie z JAR OPS 3 oczywiście)
Skutek generalnie jest podobny (do wersji z szpitalem po drodze) przy naszej służbie zdrowia a pomijamy jeden szczebel.

Polska myśl genialna

Organizowanie wylotu po pacjenta zorganizowane na poziomie wyższym niż transport prezydenta (no przynajmniej w Polsce) - i okaże się że dowiozą pacjenta za kwotę 20 000zl albo i więcej (bo pewnie szacunkowy koszt takiej akcji mniejszy nie jest)a przekręci się w szpitalu bo nie będzie sprzętu za 500zl.