Przejdź do treści
Samoloty na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (fot. lotniskoketrzyn.pl)
Źródło artykułu

Zmiana terminu XII Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur

Niedawno przypominaliśmy o przygotowaniach do dwunastej edycji Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur, który już za kilka dni miał wystartować z lotniska w Kętrzynie.

Jednak Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior, z żalem ale mając poczucie odpowiedzialności, poinformował o przełożeniu terminu planowanego dotychczas Rajdu (w dniach 11–14.06.2020 r.) na nowy termin tj. w dniach 30.07–02.08.2020 r. Rajd zostanie połączony z XXII Międzynarodowym Zlotem Przyjaciół Lotnictwa i Mazur.

Ubolewamy z powodu odwołania tradycyjnego terminu (w okresie Bożego Ciała) naszego przyjacielskiego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur. Przepraszam 33 załogi (w tym 3 z Litwy i 1 z Czech) za zmianę naszej decyzji i nadziei na lotnicze przyjacielskie spotkanie – mówi Stanisław Tołwiński. – Jednak po konsultacjach z Państwowym Inspektorem Sanitarnym  w obliczu potrzeby dezynfekowania pomieszczeń na wszystkich lotniskach, stworzenia warunków do dezynfekcji rąk, maseczki i odstępy w czasie spotkań organizacyjno-towarzyskich jak i zapowiedz kontroli Rajdu ... uznaliśmy za powód podjęcia powyższej decyzji. Czynimy to w interesie gospodarzy lotnisk ale i uczestniczących załóg – dodaje.

Jak mówi Prezes AKJ: "Rajd powinien być przyjemnością a nie "teatralną mordęgą". Nie chcemy stać się atrakcją mediów i to nie z powodu naszego hobby.".

Plan Rajdu zakłada odwiedzenie takie lotnisk i lądowisk jak: Elbląg, Gryźliny, Giże, Kikity, gościnnie Suwałki (z nowym pasem startowym), Orneta (po raz pierwszy) i Zawiszyn k/Gołdapi, oraz pokazanie z lotu (niskim przejściem) lądowiska: Babięta, Mrągowo, Rostki i Giżycko.

Już dziś zapewniamy, ze będzie to wyjątkowo atrakcyjna okazja spędzenia pobytu w Krainie Wielkich jezior Mazurskich – zapowiada Prezes Tołwiński. – A więc wszystkich (w tym zgłoszone załogi i gospodarzy lotnisk) proszę o zrozumienie naszej przemyślanej decyzji i bardzo serdecznie pozdrawiam – dodaje.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony