LOTAMS w „Operacji: LOT 2” na Discovery Channel

LOTAMS w „Operacji: LOT 2” na Discovery Channel (fot. LOTAMS)

Początek października to nie tylko początek jesieni. Jest to także powrót na antenę Discovery Channel niezwykle emocjonującej serii „Operacja: LOT”. Oprócz Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Lotniska Chopina - do elitarnego grona bohaterów programu dołącza LOT Aircraft Maintenance Services, zajmujący się obsługą techniczną samolotów. Discovery Channel zagląda z kamerą jeszcze głębiej, pokazując to, co dla pasażerów na co dzień jest niedostępne. Program zdradza tajniki funkcjonowania branży lotniczej i przedstawia pełnych pasji bohaterów.

Start sezonu 11 października o godz. 22:00 na Discovery Channel.

Program „Operacja: LOT” to sześcioodcinkowa seria charakteryzująca się złożonością wątków i dynamicznym rozwojem akcji. Zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz zamknięte dla podróżnych miejsca. Zobaczymy kulisy wielu nietypowych problemów, z którymi zmierzają się codziennie osoby związane zawodowo z lotnictwem.

Co ciekawego jest do odkrycia w okolicach lotniska oprócz terminali, samolotów oraz siedziby PLL LOT? Zdecydowanie wielkie hangary LOTAMS, w których przeprowadzana jest obsługa techniczna samolotów. Jednym z głównych bohaterów „Operacji: LOT” jest Krystian Piasecki (event manager LOTAMS), dzięki któremu widzowie zobaczą, jak wygląda praca mechanika lotniczego, który jest odpowiedzialny za dopuszczenie samolotu do dalszego użytkowania.


Krystian Piasecki, event manager LOTAMS (fot. LOTAMS)

Krystian Piasecki to osoba, która w hangarze LOTAMS dba o najdrobniejsze kwestie techniczne dotyczące samolotów. Sztab doświadczonych mechaników pracuje pod jego okiem nad retrofitem, czyli modyfikacją wyposażenia wnętrza oraz części wyposażenia awionicznego, co pozwala na podniesienie standardu do poziomu oczekiwanego przez pasażerów w dzisiejszych czasach. Napięcie wynikające z presji czasu, odpowiedzialność oraz stres kontra setki zaplanowanych zadań, zmierzających do odnowy wnętrza maszyny – to codzienność w pracy Krystiana. Praca na hangarze to mieszanka niepewności, walki z czasem, nieprzewidywalności oraz przede wszystkim ogromnej odpowiedzialności. Wszystko to zmierza do jednego – zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom linii lotniczych, które zaufały LOTAMS, powierzając im obsługę techniczną swoich samolotów. Dzięki „Operacji: LOT” widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak wygląda praca przy samolocie „od kuchni”.

Udział w „Operacji: LOT” był dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Towarzyszenie mi w codziennych obowiązkach może być dla widza nie lada gratką, bowiem wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje codziennie na hangarze i z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzać pracownicy LOTAMS. Praca mechaników lotniczych jest rozwijająca, dynamiczna, lecz także przede wszystkim odpowiedzialna. Jedno jest pewne – nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną! – komentuje bohater serii – Krystian Piasecki.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia niezwykle ciekawej pracy mechaników lotniczych LOTAMS – emisja premierowych odcinków nowej serii "Operacja: LOT" w środy o godz. 22.00 (od 11 października 2017 roku) na antenie Discovery Channel.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów cywilnych, a także wojskowych. Działa nieprzerwanie od lat 30. XX w., czyli od otwarcia lotniska Warszawa-Okęcie. Spółka realizuje usługi w pełnym zakresie przeglądów bazowych i liniowych (wykonuje kilkadziesiąt tysięcy przeglądów rocznie). Posiada 4 hangary, w tym 10 slotów. Obsługuje 4 z 10 największych na świecie linii lotniczych. Eksport stanowi 1/3 sprzedaży. Specjalizuje się również w usługach związanych z estetyką samolotów (m.in. malowanie i oklejanie kadłubów oraz skrzydeł, estetyka wnętrza, wymiana oraz serwis foteli lotniczych) oraz obsługą warsztatową komponentów lotniczych. Szeroki wachlarz oferowanych usług zapewnia kompleksową obsługę, zgodną z oczekiwaniami klientów. Spółka zatrudnia 800 pracowników, z czego większość stanowi Obszar Produkcji. 5 kwietnia 2012 roku Spółka uzyskała certyfikat EMBRAER AUTHORIZED SERVICE CENTER. Aktualnie LOTAMS jest jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym dla samolotów firmy Embraer na terenie Centralnej oraz Wschodniej Europy.


Przeczytaj również:
Operacja: LOT 2 – Nowa seria najbardziej odlotowej produkcji Discovery Channel

Źródło: LOTAMS
comments powered by Disqus