Przejdź do treści
Bell 206B łódzkiej policji (fot. lodzka.policja.gov.pl)
Źródło artykułu

Podniebny patrol nad A2. Posypały się mandaty

W czasie akcji „Wielkanoc 2018” na drogi województwa łódzkiego wyjechało mnóstwo patroli by dbać o bezpieczeństwo wszystkich ich użytkowników. Podczas tegorocznej akcji łódzcy policjanci wykorzystali również policyjny śmigłowiec. Z jego pokładu nie tylko ujawniali wykroczenia w ruchu drogowym, ale również sprawdzali przepustowość głównych szlaków komunikacyjnych.

Policyjny śmigłowiec wzbił się w powietrze 31 marca 2018 roku. Latał on nad autostradą A2 od skrzyżowania autostrady A1 i A2 do węzła Skierniewice. Podczas kilku godzinnych działań funkcjonariusze z pokładu helikoptera ujawnili 12 wykroczeń. Wspierający te działania z ziemi funkcjonariusze nałożyli łącznie na kierujących 10 mandatów, a w dwóch przypadkach zakończyli kontrolę na pouczeniach. Ukaranymi byli kierowcy ciężarówek, którzy nie zastosowali się do znaku zakazu wyprzedzania. W jednym przypadku odebrali dowód rejestracyjny od lawet przewożącej inne pojazdy, ze względu na jej zły stan techniczny – poinformowała st.asp. Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

 

Sekcja lotnicza łódzkiej policji jako jedyna w kraju ma własne lądowisko i hangar. Przez siedem lat policyjni lotnicy stacjonowali na Lublinku. W 2008 roku bazę przeniesiono na teren Oddziału Prewencji Policji przy ul. Pienistej. Piloci latają śmigłowcem Bell 206B. Maszyna ma silnik Rolls-Royce o mocy 420 koni mechanicznych, który pozwala uzyskać prędkość do 240 km na godzinę i osiągnąć pułap sześciu tysięcy metrów. Bell może przelecieć bez lądowania około 700 km i zabrać na pokład do pięciu osób. Wyposażony jest w kamerę termowizyjną pozwalającą na prowadzenie akcji poszukiwawczych w nocy oraz w system przekazywania transmisji na żywo do centrum dowodzenia. Śmigłowiec wykorzystywany jest przede wszystkim do monitorowania ruchu drogowego i poszukiwania zaginionych osób lub przestępców.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony