Przejdź do treści
A321 należący do Asiana Airlines
Źródło artykułu

Tuż przed lądowaniem pasażer otworzył drzwi samolotu; dziewięć osób trafiło do szpitala (film)

Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę, który otworzył drzwi samolotu, gdy ten podchodził do lądowania - podała w piątek południowokoreańska agencja Yonhap.

Mężczyzna otworzył drzwi, gdy samolot znajdował się około 250 metrów nad ziemią. Świadkowie twierdzą, że sprawca próbował wyskoczyć. Policja twierdzi, że nie był nietrzeźwy w chwili zatrzymania i nie wyjaśnił motywów swojego działania, ponieważ "trudno było się z nim porozumieć" - pisze agencja.

"Stewardesy poprosiły pasażerów o pomoc. Ci zareagowali błyskawicznie, chwycili mężczyznę, który otworzył drzwi i wciągnęli do środka" - powiedział świadek.

Wśród pasażerów było 48 sportowców ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy lecieli na zawody sportowe. "Dzieci trzęsły się i płakały w panice" - powiedziała matka jednego z nich. "Osoby siedzące w pobliżu wyjścia bały się najbardziej, były w szoku" - dodała.

"Myślałem, że samolot wybuchnie. Myślałem, że umrę w ten sposób" - powiedział inny pasażer, cytowany przez agencję Yonhap

Samolot Airbus A321-200 linii Asiana Airlines, leciał z wyspy Czedżu i wylądował na lotnisku w Daegu około godziny 12.40 czasu lokalnego (5.40 w Polsce) zgodnie z rozkładem lotów. Żadna ze 194 osób znajdujących się na pokładzie nie wypadła z samolotu ani nie została ranna, ale 12 spanikowanych pasażerów miało trudności z oddychaniem; dziewięciu przewieziono do szpitala.

Incydent na pokładzie A321 Asiana Airlines

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony