Losy samolotu PZL I-23 Manager – Wykład Krzysztofa Piwka

Losy samolotu PZL I-23 Manager – Wykład Krzysztofa Piwka (fot. Koło Naukowe Lotników)

Koło Naukowe Lotników Pilotechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Problemy napotykane przy projektowaniu konstrukcji lotniczych”, który odbędzie się 3.03.2016 r. o godzinie 18:15 w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, przy ul. Nowowiejskiej 24, sala A0.

Tym razem uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania Krzysztofa Piwka, który przybliży słuchaczom losy samolotu PZL I-23 Manager.

Czteroosobowy samolot I-23, o masie startowej 1150 kg i prędkości przelotowej 280 km/h, któremu nadano nazwę handlową Manager, spełnia obecne wymagania amerykańskich (FAR-23 amd 42) przepisów budowy samolotów i ma od 3 października 2001 roku certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), a od 15 listopada 2006 roku posiada certyfikat wydany przez European Aviation Safety Agency (EASA). Głównym konstruktorem samolotu jest dr inż. Alfred Baron.


ZL I-23 Manager (fot. Piotr Biskupski/Lotnictwo.net)

Krzysztof Piwek – absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Podczas studiów uczestniczył w projektowaniu samolotu EM-5A konstrukcji Edwarda Margańskiego. W 1972 r. uzyskał dyplom mgr inż. za projekt samolotu akrobacyjnego. Od 1997 r. pracownik Instytutu Lotnictwa, gdzie brał udział m.in. w realizacji projektu samolotu I-23 „Manager” i jego certyfikacji.

Spotkanie organizowane przez KNL będzie doskonałą okazją dla osób, które w listopadzie 2015r. nie były na Glassówce poświęconej samolotowi PZL I-23 Manager.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: KNL
comments powered by Disqus