Skok z Junkersa 52

Ju-52 (fot. Klub Spadochronowy Sił Specjalnych)

Jak poinformował na swoim profilu facebookowym Klub Spadochronowy Sił Specjalnych, wspólnie z francuskimi i brytyjskimi kolegami organizuje skok z Junkersa 52, który został zaplanowany na dzień 29.04.2017 r.

Tylko kilka takich maszyn lata jeszcze po świecie. W tej chwili skoczków na pokład wpuszczają tylko dwa. Historia bojowego użycia spadochroniarzy podczas II wojny światowej zaczęła się od skoków z Ju-52. Skoczkowie entuzjaści oraz miłośnicy historii spadochroniarzy mają szansę skoczyć z tej niesamowitej maszyny.

Możliwy jest też lot jako pasażer bez skoku. Miejsce desantu z Ju-52 to zrzutowisko SAS z czasów II wojny pod Paryżem. Koszt skoku to 314 Euro na chwilę obecną. Możliwe są dwa wyloty po 10 osób na pokładzie. Pierwszy wylot właściciele Ju-52 wycenili na 3000 Euro a drugi na 2000 Euro. Na razie Klub Spadochronowy Sił Specjalnych zgromadził 8 chętnych. Jeśli zbierze się grupa na dwa wyloty to cena zejdzie w dół o około 50 Euro.

KSSS zachęca fascynatów historii i techniki, skoczków i pasażerów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Skoczkowie skaczą z własnymi spadochronami. Po 3 - 5 sekundach otwierają spadaki. Wysokość będzie ustalona podobna jak do skoków na celność lądowania. Obowiązuje ciemny ubiór, zielony, czarny lub brązowy. Kolorowe łaszki i różowe legginsy nie będą dopuszczone do skoku.

Instruktorzy przeszkolą chętnych w oddzieleniu metodą ADLER (orzeł), którą stosowano podczas desantowania z Ju-52 w czasie wojny. Lądowanie odbędzie się na historycznej ziemi, gdzie z kolei w roku 1944 skakał legendarny brytyjski SAS. Tam oddana zostanie cześć alianckim spadochroniarzom. Historia puka do naszych drzwi.

Organizatorzy przedsięwzięcia proszą o uzgadnianie wszelkich detali  z Pawłem – adminem strony klubu: a-k-s@o2.pl Wyjazd samochodami po zorganizowaniu grupy. Hotel na miejscu dla chętnych. KSSS czekamy na Wasze maile ! Prześlijcie tę wiadomość znajomym ! Jak informuje Klub Spadochronowy Sił Specjalnych z tego przedsięwzięcia nie czerpie żadnych zysków. Rozlicza się z właścicielem samolotu.

Więcej informacji na profilu facebookowym Klubu Spadochronowego Sił Specjalnych

Źródło: Klub Spadochronowy Sił Specjalnych
comments powered by Disqus