Rekordowy czerwiec w Katowice Airport

Katowice Airport

Dynamicznie rośnie ruch pasażerski w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

W czerwcu br. odprawiono 279 226 pasażerów, to o ponad 12 tysięcy więcej (4,6%) niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Znacząco także, bo aż o 18 proc. wzrósł ruch czarterowy. W tym segmencie odprawiono 126 812 pasażerów, co potwierdza silną pozycję pyrzowickiego lotniska, jako największego polskiego regionalnego portu lotniczego w kategorii obsługi ruchu czarterowego. Był to najlepszy czerwiec w historii MPL Katowice.

Zgodnie z prognozami w pierwszym półroczu 2011 roku odprawiono więcej pasażerów ogółem
(1 059 961) niż w pierwszych sześciu miesiącach minionego roku (1 023 091). Wzrost wyniósł 3,6%.
W przedstawionym okresie 9 proc. wzrost odnotowano także w ruchu czarterowym, z 211 874 pasażerów
w pierwszym półroczu 2010 roku do 230 941 pasażerów w bieżącym roku. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się szczytem sezonu czarterowego.

W miesiącach lipcu i sierpniu prognozuje się, że  w Katowice Airport odprawionych zostanie w sumie ponad 650 tysięcy pasażerów, a do końca roku 2,5 mln, czyli najwięcej w historii pyrzowickiego lotniska. W tym roku otwarte zostały nowe połączenia czarterowe do Maroka (Oujda), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria), do Grecji (Kos) na Cypr (Larnaka) i do Izraela (Eljat). Z kolei 1 listopada br. linia lotnicza Ryanair otworzy nowe, regularne połączenie do Bristolu (dwa razy w tygodniu).
 

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus