Przejdź do treści
Źródło artykułu

Just Fly Magazine od jutra w salonach prasowych Empik

Najnowszy numer miesięcznika Just Fly Magazine od 10 sierpnia w salonach prasowych Empik. Tym razem w planie lotu:

VAMPIRE ULM
W świecie ultralekkich samolotów dzieje się wiele. Udowadniamy to sprowadzając na razie na strony naszego miesięcznika, a wkrótce bezpośrednio do kraju, niezwykle wysublimowanego ULM-a z firmy Flying Machines. Jeśli Ci się spodoba, będziesz mógł go kupić bezpośrednio u nas.

EUROCOPTER EC145
Wybrać śmigłowiec to nie lada sztuka, szczególnie wobec możliwości portfela. Są jednak takie wiropłaty na rynku, które wkupują się w łaski przyszłego klienta już na pierwszy rzut oka. Jednym z nich jest EC145, śmigłowiec poruszający marzenia.

CIRRUSEM POD CUMULUSY
Samoloty TAA (Technologically Advanced Aircraft) powoli, ale systematycznie zaczynają wypierać starsze konsktrukcje. Zanim nastąpi to na dobre, warto sprawdzić "z czym to się je". Nasz redakcyjny kolega Szymon Majcher (pilot pełną piersią z uprawnieniami CPL) próbuje swoich sił za sterami Cirrusa SR22, maszyny z side-stickiem, pełną elektroniką, poduszkami powietrznymi i kosmiczną mocą pod maską.

ZAKRĘCIĆ LUDZIOM W GŁOWACH
Autożyro - ta nazwa jest dokładnie tak samo urocza jak statki powietrzne, które reprezentuje. Wiatrakowce, bo o nich mowa, przestają być już kostropatymi zabawkami z pogranicza "lotnictwa tekstylnego" i general aviation i stają się pełnoprawnymi uczestnikami lotniczego życia publicznego, także w Polsce. Udowadniamy to w rozmowie z Wiesławem Jarzyną z Celier Aviation, największej wytwórni wiatrakowców na świecie, co istotne z siedzibą w Polsce.

HOLA ESPANA!
Gdzie general aviation nie może - tam low costa pośle. Idąc tym tokiem rozumowania w dziale podróże mamy dla Was tym razem coś zupełnie z innej beczki. Pełną humoru i ironii, ale też wypchaną konkretami, opowieść z fotela numer 113 tanich linii lotniczych Ryanair. Naczelny postanowił spróbować smaku europejskiego latania i "śmignął" Boeingiem 737-800 z Poznania do hiszpańskiego Alicante. Z jakim skutkiem?

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
Czesi w ultralekkiej produkcji mają swoje doświadczenie, historię oraz tradycję. I z tych walorów korzystają bez wątpienia. Warto, aby też Polska wzięła przykład z "pepików", bo to, co się tam wyprawia, to zwyczajnie "masowa produkcja". Żeby to udowodnić, odwiedziliśmy dla Was fabrykę TL Ultralight z Hradec Kralove, a od 15 sierpnia na JustFly24.pl pokażemy jeden z ich produktów w atrakcyjnym materiale wideo.

BITWA O ANGLIĘ - FARNBOROUGH 2010
Oshkosh, Friedrishchafen, Genewa - te miasta rządzą w klasyfikacji promotorów lotnictwa ogólnego na świecie. Ale Farnborough nie chce zostać w tyle. Wprawdzie rządzi tam głównie duże i głośne lotnictwo, to GA znalazło też swoje miejsce, o czym przekonuje nasz specjalny korespondent Grzegorz Baszczyński. Jego zdjęcia musicie zobaczyć koniecznie.

Just Fly Magazine to także największa dawka poradników lotniczych. Tym razem między
innymi:

W GRUPIE RAŹNIEJ
Im więcej samolotów na polskim niebie, tym więcej pomysłów, by latać ze znajomymi w formacjach. Michał Zazula radzi, jak robić to z głową, bezpiecznie i atrakcyjnie dla pasażerów i nas samych. Może nie chodzi o to, żeby latać skrzydło w skrzydło, ale w grupowym przemierzaniu mil morskich grunt, to widzieć swojego poprzednika.

BEZPIECZNIE NA LOTNISKU
Myślisz, że zagrożenie w lotnictwie pojawia się dopiero po starcie? Nic bardziej mylnego. Mnóstwo niebezpieczeństw pojawia się jeszcze zanim podejdziesz do swojego samolotu. Przekonujemy o tym wspólnie ze specjalistami AOPA. Profilaktyka bezpieczeństwa jest bowiem podstawą, a nie ma nic gorszego niż zepsuć sobie lotny dzień robiąc głupotę przed wypowiedzeniem "od śmigła".

WIDZENIE MA ZNACZENIE
A skoro już o bezpieczeństwie mowa, to nie zapominajmy o nim także w powietrzu. Tym razem Krzysztof Niewiadomski przekłada dla Czytelników JFM znakomite instrukcje amerykańskich instruktorów dotyczące prawidłowego "obserwowania" przestrzeni w celu wykrywanie ruchu
innych statków powietrznych. Tekst to ogromny zasób wiedzy o skanowaniu przestrzeni, strojeniu oczu do aktualnych warunków i najlepszych metodach reakcji na "traffic in sight".

ABECaDło przestrzeni kontrolowanej
Co się dzieje nad głowami "lądowych szczurów" wie tylko dobrze poinformowany lotnik. Prezentujemy podział przestrzeni kontrolowanych, od A do E. Wprawdzie nad polską obowiązuje wyłącznie przestrzeń kontrolowana kategorii C, ale kto powiedział, że kiedyś nie zalecicie gdzieś dalej. Warto wtedy wiedzieć, że w niektórych państwach w przestrzeni kontrolowanej niektóre VFR-y nie muszą nawet zgłaszać się kontrolerowi.

KIEDY TŁO PRZESZKADZA
Na deser poradnik fotograficzny. W końcu oprócz pilotażu trzeba zostawić coś dla potomności. Tomek Toboła radzi, jak wykonywać fotografie tak, aby obiekt w centrum uwagi nie został "zjedzony" przez drugi plan kadru.

W Just Fly Magazine spora dawka felietonów:
Krzysztof Niewiadomski - definicja strachu przed lataniem według celebrytów

Cichociemny - apel, by brać odpowiedzialność za każdy swój lot
Maciej Smólski - zawodowiec z ATPL-ką za sterami ATR-a i irytujący lot nad Indiami
Michał Zazula - jak to łatwo wpakować się w sidła niebezpieczeństwa

A do tego briefing, czyli najważniejsze lotnicze zmiany z AIP i aktualności ze świata.
Szukaj nas w EMPIK-ach od 10 sierpnia.

Pozdrawiamy
Redakcja JustFly24.pl
justfly24.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony