Zmodernizowany CTLS firmy Flight Design

CTLS, Flight Design

W dniach 21-24 stycznia bieżącego roku, w Sebring, na Florydzie odbyły się targi lotnictwa sportowego, na których firma Flight Design zaprezentowała zmodernizowaną wersję lekkiego samolotu sportowego CTLS. Według przedstawicieli firmy, nowa konstrukcja w stosunku do poprzedniej wersji posiada bogatszą gamę przyrządów, dłuższą żywotność silnika oraz ulepszoną funkcjonalność wnętrza.

“Odwiedzający podeszli do naszej wystawy bardzo entuzjastycznie,” powiedział dyrektor sprzedaży Flight Design John Gilmore i dodał “CTLS został wyposażony w nową awionikę i lepiej dopasowane kolorystycznie wnętrze.”

CTLS 2010 posiada dwa 10-calowe wyświetlacze Dynona (wraz z funkcją syntetycznej wizji), które dopełniają GPS 696 Garmina, radio oraz autopilot. Opcjonalnei jest też możliwość zamontowania systemu SkyViev. CTLS wystawiany w Sebring promował 2000h okres między przeglądami (TBO) 100-konnego silnika Rotax.

Mająca siedzibę w Niemczech firma Flight Design od 23 lat zajmuje się produkcją maszyn sportowych, a dzięki serii lekkich samolotów CT stała się światowym liderem w tym segmencie (1500 sprzedanych egzemplarzy w 39 krajach). CTLS jako jeden z pierwszych samolotów został certyfikowany według międzynarodowych standardów ASTM (American Society for Testing and Materials) i od 5 lat jest najlepiej sprzedającą się maszyną LSA (light sport aircraft) w USA.

Więcej informacji na stronach : Flight Design lub Flight Design USA.

Tłumaczenie z GA News.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus