Uniwersytet w Teksasie rusza z nowym programem lotniczym

UONT.JPG

W przyszłym roku, Uniwersytet Północnego Teksasu będzie pierwszą uczelnią wyższą w tym stanie, która w swojej ofercie będzie miała studia licencjackie o kierunku logistyka lotnicza. Rekrutacja studentów rozpocznie się jesienią przyszłego roku

Program UNT zapewni studentom naukę i doświadczenie potrzebne do wykorzystania możliwości kariery we wszystkich płaszczyznach branży lotniczej. W programie znajdą się dwa tory edukacji jeden dla studentów zainteresowanych karierą pilota komercyjnego i inny dla studentów zainteresowanych karierą związaną z ruchem pasażerskim i transportem towarowym.

Dr. Terrance Pohlen, dziekan UNT Center for Logistics Education and Research powiedział, że połączenie lotnictwa z logistyką da absolwentom Uniwersytetu o wiele szerszą perspektywę niż mieli by po programach kierunków lotniczych oferowanych na innych uczelniach.

„Załoga lotnicza, będąc ważna i widoczną częścią branży lotniczej, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Za każdym razem, gdy startuje samolot, dosłownie tysiące wyspecjalizowanych osób w tym pomaga od zarządców lotnisk i systemu kontroli ruchu lotniczego, po układających plan lotów i wiele innych, którzy wykonują konieczną pracę,” powiedział Pohlen.

„Stworzenie tego nowego kierunku na UNT, to odpowiedź na mnogość firm powiązanych z branżą lotniczą i możliwości ścieżek zawodowych w regionie Dallas-Fort Worth. DFW International, to czwarte co do wielkości lotnisko pasażerskie w kraju. W tym rejonie mieszczą się także między innymi Dallas Love Field, lotnisko Fort Worth Alliance, American Airlines, Bell Helicopter oraz Lockheed Martin,” powiedział docent logistyki Dr. Steve Swartz, .


Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony www.generalaviationnews.com


Źródło: Internet
comments powered by Disqus