Textron dostrzega oznaki stabilizacji i polepszenia

Textron

W minioną środę koncern Textron, firma matka Cessny i Bell Helicopters, poinformował, że „ostatnie dane sugerują wczesne oznaki gospodarczej stabilizacji," a długoterminowa prognoza dostaw jest bardzo obiecująca. Odsetek używanych samolotów Citation wystawionych na sprzedaż wzrósł przez ostatnie cztery miesiące, a dzienne użytkowanie floty po 18 miesiącach spadków odbiło się od dna.

Mimo to dyrektor zarządzający firmy Textron, Lewis Campbell przyznał, iż spodziewa się, że przyszły rok dla Cessny znów będzie słaby. Jego zdaniem niewielkie „skromne odrodzenie" nastąpi dopiero w 2011 roku. Z punktu widzenia firmy, rynki światowe prezentują możliwości silnego wzrostu, a redukcje etatów i przymusowe urlopy znacznie zredukowały koszty. Cessna jest na dobrej drodze, by w tym roku dostarczyć około 275 jetów.

Raport przytacza również kwestię zamknięcia zakładu produkcyjnego Cessny w Bend, w stanie Oregon, jako kluczową część strategii zamiany rozmiarów firmy. Modele Corvalis, które tam produkowano, budowane są teraz w Kansas i Meksyku.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AVweb.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus