Śladami Dedala - budowa symulatora lotniczego

KSL Gimnazjum Sierakowice

Koło Symulacji Lotniczych Gimnazjum Sierakowice bierze udział w konkursie PROJEKT Z KLASĄ organizowanym przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Dzięki pomocy dyrektora szkoły udało się zbudować skromny kokpit symulatora, na którym uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia praktyczne podczas zajęć. Ma on oznaczenie KSL-1. Jest to jedyny tego typu symulator w gimnazjach w Polsce.

W ramach projektu uczniowie rozbudują symulator o zespół połączonych wyświetlaczy, konstruując w ten sposób panoramiczną kabinę samolotu.

Dodatkowo sam proces budowy symulatora to doskonała okazja do poszerzania wiedzy z zakresu przedmiotów technicznych. Ponieważ większość informacji dostępnych jest tylko w języku angielskim, rozwijana jest również sfera językowa uczniów.

Rezultatem projektu będzie wzrost kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego, elektroniki i mechatroniki wśród wszystkich uczniów zainteresowanych lotnictwem. Ponadto w dalszym ciągu kontynuowane będzie szkolenie lotnicze zgodnie z zatwierdzonym przez Dyrekcję programem, co wzbogaca wiedzę z zakresu geografii, matematyki czy fizyki. Dodatkowo rezultatem będzie wzrost samooceny uczniów biorących udział w projekcie, mobilizacja do nauki i zrozumienie wartości pracy zespołowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że szkoła zostanie wzbogacona w nowoczesne metody dydaktyczne wypracowane podczas trwania projektu, co będzie w zasadzie wartością dodaną projektu.

W konkursie zostanie wyłonionych 10 projektów, które otrzymają granty w wysokości 3000 zł. Wygrana zależy od wyniku głosowania on-line, na zasadzie - 1 dzień - 1 kliknięcie.

Głosowanie już trwa - kończy się 30 kwietnia.

Wszystkim czytelnikom dlapilota.pl polecamy wsparcie tego lotniczego projektu młodych ludzi chcących rozwijać się w tak bliskiej nam dziedzinie! 
Obecny stan symulatora widać na filmiku dostępnym pod adresem: www.csb.danbis.pl/ksl1/ksl1.html

Wejdź na stronę projektu i oddaj swój głos!

Tam też znajdziesz pełny opis inicjatywy

Źródło: Internet
comments powered by Disqus