Pilatus PC-24 - pierwsza oficjalna prezentacja już w maju

Pilatus PC-12

Projekt PC-24 nowego biznesowego samolotu odrzutowego firmy Pilatus postępuje zgodnie z planem. Ma to być największy, najszybszy i najbardziej zaawansowany technologicznie samolot kiedykolwiek zbudowany przez szwajcarską firmę. Pierwsza oficjalna prezentacja nowego typu będzie miała miejsce 21 maja br. na targach lotnictwa biznesowego EBACE w Genewie.

Mimo zapowiadanego spadku obrotów i  zysku operacyjnego w stosunku do roku poprzedniego,  firma Pilatus Aircraft osiągnęła pozytywne wyniki za 2012 rok.  Dzięki trzem głównym zamówieniom  z Indii (75 PC-7 MkII), Arabii Saudyjskiej (55 PC-21) i Kataru (24 PC-21) na kwotę przekraczającą 2,2 miliarda franków szwajcarskich firma jest dobrze przygotowana na przyszłe wyzwania. Poziom zamówień w 2012 roku był wyższy niż za ostatnie cztery lata liczone razem, co czyni go najwyższym w historii spółki. Tylko w ostatnim roku liczba pracowników centrali spółki w Stans wzrosła o 10 procent do 1433 osób.
 
Pomimo spowolnienia gospodarczego, firma dostarczyła w roku ubiegłym 62 samoloty Pilatus PC-12 NG z czego dwa klientom w Polsce utrzymując swój wysoki udział w rynku nieznacznie nawet zwiększając sprzedaż w niektórych regionach.  Pilatus realizuje także zamówienie z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych na dostawę w ciągu dwóch najbliższych lat osiemnastu samolotów PC-12 w wersji Spectre.

Źródło: Pilatus
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus