Pierwsze loty testowe amfibii Seawind 300C

Seawind 300C
Firma Seawind, z Kimberton, w stanie Pennsylvania, po ukończeniu prób naziemnych rozpoczęła testy w locie amfibii Seawind 300C. Oblot, którego celem było uzyskanie odpowiednich certyfikatów miał miejsce na lotnisku w Saint-Jean-sur-Richelieu, w prowincji Quebec, w Kanadzie.

Podczas pierwszego lotu, który trwał około godziny, samolot pilotowany był przez Paula Kissmana. Następnie maszyna została przebazowana do Ottawy, gdzie zostanie przeprowadzony pełen program testowy. Seawind będzie produkowany w zakładzie zlokalizowanym na lotnisku Saint-Jean-sur-Richelieu.

Kanadyjski Komitet Badań Naukowych (Canadian National Research Council, NRC) również zamierza oblatać konstrukcję. Zadania podejmie się główny pilot testowy, Robert Erdos, a od strony analitycznej – lotami zajmie się John Taylor, który do niedawna piastował stanowisko wiceprezesa ds. projektu w Bombardierze.

“Zainstalowanie oprzyrządowania do monitorowania lotu zajmie NRC około 4 tygodnie, po czym rozpoczną się pełne testy,” powiedział Richard Silva, prezes Seawind i dodał “Z niecierpliwością czekamy na ukończenie prób i rozpoczęcie produkcji. Klienci złożyli już ponad 50 zamówień na tę maszynę.” Więcej informacji na stronie: Seawind.net

Tłumaczenie z GAnews
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus