Niepewna przyszłość Microsoft Flight Simulator?

Microsoft Flight Simulator

Zdaje się, że ogłaszając 1400 zwolnień, Microsoft zamyka swoje studia gier. Publikacje poświęcone grom komputerowym: Gamasutra i Venture Beat widzą niepewną przyszłość Microsoft Flight Simulator. Gamasutra, powołując się na rozmowę z osobami decyjnymi, napisała, że "liczne raporty" wskazują na to, że "cały zespół Flight Simulator poszedł pod topór."

Oficjalne oświadczenie Microsoft'u w tym temacie stwierdza: „na chwilę obecną chcemy jedynie ogłosić, że jesteśmy szczerze oddani grom lotniczym.” Według Microsoft’u, najnowsza wersja gry – Flight Simulator X „to kulminacja prawie 25 lat pracy”.

Wielu zastanawia się jak bardzo firma jest oddana swojej linii gier lotniczych, jeśli faktycznie zwalnia zespoły odpowiedzialne za rozwój tychże gier. Microsoft Flight Simulator Microsoft'u jest na rynku od wczesnych lat ’80 i zaskarbił sobie ogromną i oddaną grupę entuzjastów i pilotów.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

I dobrze, ja grywam we FlightGear a M$ niech znika jak najszybciej!

Popieram X-Plane!
Użytkownik Mac OS X

Szybka odpowiedź X-Plane ;)
http://www.x-plane.com/ms_to_xp/ms_to_xp.html

podobno też wprowadzą CAMO dla samolotów z FS

To wszystko spisek ULC i FAA.
Jak donoszą zaufane źródła, ULC znudzony sytuacją GA w Polsce ( wszystkie lotniska i ośrodki szkolenia zawieszone ) postanowił zbadać statystyki dotyczące ilości wypadków i incydentów w trakcie lotów wykonywanych na Flight Symulatorach.
Jak powiedział wysoko postawiony pracownik ULC ( imię i nazwisko do wiadomości redakcji) wyniki były mało optymistyczne. Liczba incydentów lotniczych oraz katastrof zmusiała do ULC do wystąpienia do FAA z petycją aby ta zrobiła coś w tej sprawie. Jak donosi amerykański korespondent, FAA w trybie administracyjnym zawiesiła cały zespół Microsoft Flight Symulator, w tym programistów do momentu zuzyskania świadectwa zdrowia 1 klasy.
Biuro prasowe ULC poinformowało że kontrolerzy ULC juz wyjechali do USA na kontrolę do Washington DC - pociagiem.