Martin Aircraft Company, producent zestawu do latania Jetpack znalazł inwestora

Martin Jetpack

Firma Martin Aircraft Company z Nowej Zelandii, poinformowała o zawarciu wartej 12 mln dolarów spółki z "międzynarodową firmą lotniczą", która zamierza uczynić Martin Jetpack (zakładany na plecy zestaw do latania) komercyjnie dostępnym produktem. Szczegóły kontraktu nie zostały ujawnione.

Nowa firma otrzyma licencję na produkcję Martin Jetpack jedynie w ojczystym kraju (również nie określony). Ostateczne szczegóły umowy, lokalizacja zakładu produkcyjnego, kwestie własności intelektualnej oraz marki będą jeszcze doprecyzowane.

Na mocy podpisanego kontraktu, powstanie firma, w której nowy podmiot otrzyma 51-procentowy udział. Wynalazca Jetpacka, Glenn Martin, obejmie kierownictwo utworzonej spółki i zachowa międzynarodowy patent na produkt. Krótkofalowym celem połączonych firm będzie sprzedaż 500 urządzeń i zysk 100 mln w ciągu 3 lat. Jak twierdzi Lauder, wkład nowego inwestora “Zapewni nam ciągłość, ale nie zapewni długo lub średnioterminowego kapitału inwestycyjnego, którego potrzebujemy."

W grudniu 2009 r., producent poszukiwał wsparcia inwestorów w wysokości od 10 do 25 milionów dolarów na wprowadzenie Jetpacka do produkcji komercyjnej, ale działania te nie przyniosły rezultatów.

"Mamy kogoś, kto chce zainwestować 12 milionów dolarów, ponieważ uważa, że w jego kraju znajdzie się zapotrzebowanie na maszyny tego typu," powiedział Lauder. Martin twierdzi, że Jetpack może latać na wysokości prawie 2500 m i osiąga prędkość około 100 km/h, ale "Konieczne są dalsze testy bezpieczeństwa zanim zostanie wprowadzony do produkcji na skalę przemysłową."

Tłumaczenie na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu avweb

 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus