Linie British Airways planują rozszerzenie usługi Business Service

A318 BA.jpg

Trwający od 1 października 2009 r. eksperyment linii lotniczych British Airways, które zaoferowały biznesowe połączenie pomiędzy lotniskiem London City, a nowojorskim JFK odniosło wystarczający sukces, aby przewoźnik rozważył uruchomienie podobnego połączenia do Bostonu, Chicago i Waszyngtonu.

British Airways poinformowały, iż obłożenie pokładu A318 na lotach do Nowego Jorku wynosi 75 procent. Samolot w locie do USA musi wykonać międzylądowanie w Shannon, w Irlandii, celem zatankowania paliwa. Lot powrotny z powodu korzystnie wiejących wiatrów jest wykonywany bezpośrednio. Możliwość wykonania tak długiego przelotu na maszynie średniego zasięgu jest spowodowane m.in. ograniczeniem do 32 liczby miejsc na pokładzie. A318 jest też największym samolotem jaki jest w stanie wylądować na lotnisku London City.

Samoloty te mają specjalną konfigurację pokładu dostosowaną do specyfiki klienta. Siedzenia ustawione są w systemie 2X2 i można je rozłożyć do pozycji leżącej co sprawia, że stają się łóżkiem o wymiarach 81 cm na 1,83 m. Na pokładzie są również inne udogodnienia w tym m.in. internet, brytyjskie i amerykańskie gniazdka elektryczne oraz możliwość za pomocą urządzeń typu BlackBerry wysyłania i odbierania wiadomości sms. Ceny biletów zaczynają się od 1901 funtów w weekend i 4912 funtów w dni robocze (w obie strony). Codziennie, za wyjątkiem soboty wykonywane są dwa połączenia.

Tłumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus