Lepsze dofinansowanie nowego projektu Icon’a

Icon A5

W zeszłym tygodniu firma Icon Aircraft ogłosiła, że udało jej się pomyślnie zamknąć kolejny etap rozwoju lekkiej amfibii Icon A5 przy udziale tylko i wyłącznie własnego kapitału. Firma oznajmiła także, iż nowy przypływ gotówki zapewni przeprowadzenie pozostałej części programu testów latania, a także sfinansuje badania inżynieryjne i produkcyjne.

Dyrektor generalny Icon’a Kirk Hawkins powiedział, że firma otrzymała już zamówienia na ponad 400 egzemplarzy samolotu, których łączna wartość sprzedażowa wyniesie ok. 40mln$. Wiadomo już także, że początek produkcji seryjnej przesunięto o 9 miesięcy, a pierwsze dostawy do klienta ustalone są na trzeci kwartał 2011 roku. Zmianę tę spowodował kryzys na globalnych rynkach kapitałowych, który rozpoczął się minionej jesieni, tłumaczą przedstawiciele firmy.

„Choć zmiany na rynkach kapitałowych faktycznie wpłynęły na datę rozpoczęcia przez nas produkcji, obecne warunki ekonomiczne mają minimalny wpływ na Icon w ogóle,” powiedział Hawkins, zaznaczając, że zaległości w sprzedaży powinny wprowadzić firmę w nowy cykl ekonomiczny.

Prototyp wzbił się w powietrze już zeszłego lata, lecz jego pierwszy publiczny lot pokazowy zaplanowano na EAA AirVenture pod koniec miesiąca. A5 wzbije się w powietrze w Oshkosh w poniedziałkowy poranek, 27 lipca, a także w piątek rano, 31 lipca.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AvWeb.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus