JWGC 2013: Dzień 10 - Polski wieczór

JWGC Leszno 2013, fot. Jacek Lewiński

Dzień rozpoczął się wielkim składaniem i myciem sprzętu z błota i kurzu, po wczorajszych lądowaniach w polach. Widać było nadchodzące pokrycie średniego zachmurzenia. Na odprawie meteo potwierdziło jedynie obserwacje, prognozując słabą termikę bezchmurną pod ławicami Altocumulusa, potem możliwe cumulusy z równie słabymi noszeniami. Jakby tego było mało miał nas także męczyć silny wiatr i wysoka temperatura. Na końcu odprawy na tzw. ”Safety Minute” kilka słów o niebezpieczeństwach związanych ze zbyt agresywnym lataniem mówił Zbigniew Nieradka, aktualny Szybowcowy Mistrz Świata w klasie 18m. Mimo wyłożonego grida, większość zawodników oczekiwała na decyzję o startach odpoczywając na campingu. Starty przekładano. Sonda została wysłana w powietrze, ale dała znać jedynie o 1,5m/s duszenia na elewatorem. Dlatego odwołano konkurencję kolejno dla klasy Club, a chwilę potem dla klasy Standard.

Polska ekipa zabrała się za szykowanie polskiego wieczoru, a inne nacje korzystały z wolnego dnia i zbierały siły na wieczór.

O 19 przed hangarem zebrały się wszystkie ekipy do pamiątkowego zdjęcia. Jacek Lewiński najlepszy leszczyński fotograf wpadł na pomysł ustawienia zawodników w kształt szybowca i zrobienia zdjęcia z dachu hangaru. Na koniec pozowania w geście radości piloci unieśli w górę szybowiec Jantar Acro.

Następnie w hangarze odbyła się uczta na której zawodnicy mieli możliwość posmakowania polskiej dziczyzny, oraz polskich napitków.

W międzyczasie na projektorze wyświetlane były filmy stworzone przez polskich Juniorów, którzy opowiadali chętnie na wszelkie pytania związane zarówno z historią polskiego szybownictwa, jak i rozrywkami a także polskim przemysłem lotniczym.

Wieczór należy zaliczyć jak najbardziej do udanych. Ostatnie osoby opuszczały plac przed hangarem podobno już po godzinie 5 rano. (W międzyczasie dotarła wiadomość od organizatorów o bardzo niewielkiej szansie na rozegranie konkurencji w dniu następnym ze względu na pogodę, a właściwie jej brak.)

Źródło: JWGC 2013

Źródło: Internet
comments powered by Disqus