Helikopter rozbił się w centrum Londynu

Londyn: rozbiła się Agusta 109

Dzisiejszego ranka, w chwilę po godzinie 9 w południowym Londynie w dzielnicy Vauxhall, rozbił się śmigłowiec.

Według świadków helikopter leciał zbyt nisko, zahaczył o dźwig i runął na ruchliwą ulicę, a następnie stanął w płomieniach. Zniszczewniu uległy również dwa samochody, a osoby sie w nich znajdujące zostyały ranne. Możliwe, że utrzymująca się rano mgła przyczyniła się do katastrofy. Pilot przed katastrofą prosił o zgodę na zmianę planu lotu i możliwość wylądowania na najbliższym lonitku, tłumacząc się złymi warunkami atmosferycznymi.

Sky News potwierdza śmierć 2 osób, 9 osób znajduje się w szpitalu. Stan jednej z nich określany jest jako bardzo ciężki.Udało się zidentyfikować pilota maszyny, był nim 50 letni Pete Barnes. Doświadczony pilot w czasie swojej kariery spędził w powietrzu 12,000 godzin (w tym 3,500 na Agustach). Pilotował smiglowiec ratowniczy, a także pracował jako pilot w produkcjach telewizyjnych i filmowych tj. Szeregowiec Ryan, Tomb Raider 2 i filmie o Jamesie Bondzie.
 

Pete Barnes, zmarły tragicznie pilot


Rozbita maszyna została zidentyfikowana jako lekki śmigłowiec Agusta 109. Jest on szeroko wykorzystywany do przewozu pasażerów, w służbach państwowych, a także transporcie medycznym. Ciekawostką jest, że znaczna część kadłuba tego śmigłowca jest produkowana w PZL Świdnik.
 


Śmigłowiec Agusta 109, który rozbił się w Londynie


Źródło i zdjęcia: SkyNews

Źródło: Internet
comments powered by Disqus