Fruwająca Svietlana po raz pierwszy w Polsce

Svetlana Kapanina

Nie lada gratkę szykują mieszkańcom, turystom i miłośnikom awiacji organizatorzy VI Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2013 roku. Do Polski po raz pierwszy w historii pokazów lotniczych zawita Svetlana Kapanina z Rosji, siedmiokrotna mistrzyni świata w akrobacji lotniczej.

- Na gryźlińskim niebie zobaczymy Svetlanę Kapaninę z Rosji, czyli najlepszą akrobacyjną pilotkę świata – mówi Jakub Woźniak, zarządzający lądowiskiem w Gryźlinach. – To będzie historyczny, bo pierwszy występ w Polsce siedmiokrotnej mistrzyni świata w akrobacji lotniczej. Svetlana jest często nazywana przez specjalistów „pilotką wszechczasów”.

Zapewnienie występu Kapaniny w Gryźlinach wymagało wiele pracy.

- W sprowadzeniu rosyjskiej mistrzyni pomógł nam Jurgis Kairys z Litwy, gwiazda trzech ostatnich imprez – zdradza Mariusz Kwas, dyrektor powiatowej promocji.


Svetlanę zobaczymy w Gryźlinach dwa razy na samolocie Suhoi. Fenomenalna sportsmenka to najbardziej utytułowana pilotka sportowa na świecie. Oprócz siedmiu tytułów mistrzyni świata Kapanina zdobywała m.in. mistrzostwo Europy, a także wygrywała zawody drużynowe z ekipą Rosji w czasie turniejów mistrzowskich. Svetlana znakomicie radzi sobie także w starciu z mężczyznami. Na olimpiadach lotniczych w 1997 i 2001 została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej razem z mężczyznami.

Cały artykuł przeczytasz tutaj.

Źródło: Olszytn24

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Właśnie dziś! Byłam w Gryźlinach i ją spotkałam! Dostałam autograf i mam jej zdjęcie ze mną! To jest niezapomniana chwila, która (od razu po powrocie) została zapisana w mojej pamięci i pamiętniku! Dziękuję Ci Svietlana!
P.s.
Mój wujek dostał podpis na koszulce xD