FreeFlight Systems włączony do testów ADS-B

home_banner[1].gif

Firma FreeFlight Systems, z Waco, w Teksasie, zaprezentowała odbiornik GPS 1203 WAAS, który został wybrany przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA) do oficjalnych testów systemu ADS-B  (prezentującego sytuację ruchową wokół samolotu w czasie rzeczywistym) na Alasce. Jak informuje producent, GPS 1203 dołączy do siostrzanego 1201 WAAS GPS, który od 2003 roku z powodzeniem był wykorzystywany jako część programu Capstone (program Agencji mający poprzez wprowadzanie nowych technologii zapewnić zwiększenie bezpieczeństwa w lotnictwie).

FreeFlight Systems 1203, to odbiornik certyfikowany zgodnie z wymogami TSO-C145, informujący o pozycji, prędkości i czasie. Posiada funkcje Fault Detection and Exclusion dla integralności nawigacyjnej oraz 12-kanałowe urządzenie odbiorcze, które zaprojektowano tak, by było mniej podatne na zakłócenia radiowe i zagłuszenia, powiedział przedstawiciel firmy.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2001 roku w skutek przejęcia Trimble Navigation’s Avionics Products Division i jest międzynarodowym dostawcą awioniki dla samolotów komercyjnych i wojskowych. Firma oferuje systemy nawigacyjne GPS, czujniki GNSS/SBAS, wysokościomierze, komponenty i systemy ADS-B.

Tłumaczenie na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu ganews
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus