Elektryczna paralotnia od Yuneeca

Yuneec Paramotor

Wśród najróżniejszych zasilanych elektrycznie statków powietrznych, zaprezentowanych na AirVenture Oshkosh, w dziale ultralekkich statków powietrznych, Yuneec prezentował sportową "elektryczną paralotnię" E-Pac. System silnik/śmigło jest zaprojektowany w formie plecaka.

Całość waży około 29,5kg, podobnie co urządzenie napędzane paliwem, powiedział Eric Dufour, doświadczony paralotniarz (zwycięzca krajowych zawodów paralotniowych U.S.A. w latach 2003 - 2006). To on pomagał firmie Yuneec stworzyć ten produkt.

“Jest bardzo cichy i płynnie lata. Lot trwający zaledwie 30 lub 40 minut, daje tyle satsfakcji co 2 godzinny lot z hałasem i wibracjami" powiedział Dufour.

Naładowanie baterii zajmuje około półtorej godziny. Ponadto, jak wynika ze strony internetowej Yuneec, „Obsługajest bardzo prosta. .... Przyciśnij guzik mocy, nabierz w swoje skrzydło powietrza, włącz przepustnicę i niebo jest twoje.”

Zestaw składa się z silnika, baterii, oraz czaszy, a to wszystko w cenie około 11000$. Cały zestaw jest bardzo kompaktowy i łatwo go zmieścić w bagażniku samochodu. Nie ma też problemu przewiezienia go pociągiem lub samolotem.

Strona producenta: http://yuneeccouk.site.securepod.com

Tumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus