Dwa śmigłowce Bell 407GX będą latać w Polsce

Śmigłowiec Bell 407GX

Na zakończonych w zeszłym tygodniu targach HELI-EXPO 2013  w Las Vegas miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na dostawę dwóch fabrycznie nowych śmigłowców Bell 407GX dla polskich klientów. Pierwszy Bell 407GX sprzedany w naszym kraju ma zostać dostarczony polskiemu przedsiębiorcy w maju tego roku, drugi ma trafić do Polski w sierpniu br.

Umowę w imieniu swoich klientów podpisał Jan Borowski, właściciel firmy JB Investments, wyłącznego przedstawiciela firmy Bell w Polsce. Producenta, firmę Bell Helicopter reprezentowali w trakcie uroczystości Danny Maldonado, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Jakub Hoda Dyrektor Sprzedaży w regionie Europy Środkowo- Wschodniej.

„Z dużym zadowoleniem oceniam start nowego modelu Bell 407GX i fakt, że jego prezentacja w Polsce zaowocowała aż dwoma kontraktami. Mam nadzieję, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Duże zainteresowanie tym modelem w Polsce i na świecie to najlepszy dowód na to, że Bell 407GX to w tej chwili bez wątpienia najnowocześniejszy lekki śmigłowiec jednosilnikowy na rynku.” –powiedział Jan Borowski, właściciel firmy JB Investments.
 


Zdjęcie z ceremonii podpisania umowy na targach Heli Expo (na zdjęciu od prawej strony : Danny Maldonado, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Bell Helicopter,  Jan Borowski, właściciel firmy JB Investments Sp. z o.o. oraz Jakub Hoda, Dyrektor Sprzedaży Regionalnej w Europie Środkowej w firmie Bell Helicopter)

Bell 407GX to jedyny na rynku śmigłowiec wyposażony w system awioniki G1000HTM firmy Garmin. Zaawansowany kokpit śmigłowca wyposażony jest w dwa wysokiej rozdzielczości monitory LCD, które spełniają zintegrowane funkcje bezpieczeństwa lotu, w tym m.in. system informacji o ruchu lotniczym (TIS), wizję syntetyczną (HSVT), animowane mapy oraz system ostrzegania o przeszkodach terenowych (HTAWS). Krytyczne parametry lotu są zapisywane na karcie SD i mogą być wykorzystane do późniejszej jego analizy.

Przy bardzo niskim poziomie wibracji i z przestronną oraz komfortowo wyposażoną kabiną Bell 407GX doskonale nadaje się do lotów pasażerskich. Może pomieścić do 6 pasażerów z możliwością zróżnicowanego układu wnętrza. Model Bell 407 cieszy się także dużym zainteresowaniem ze strony służb porządku publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem policji, ratownictwa medycznego i straży granicznej.

Dzięki silnikowi Rolls-Royce 250-C47B z systemem automatycznego rozruchu FADEC o mocy 813 KM śmigłowiec może osiągnąć prędkość maksymalną ciągłą 246 km na godz. i pokonać bez lądowania do 612 km. Pierwsza prezentacja wersji 407GX miała miejsce w marcu 2011 roku na wystawie Heli-Expo w Orlando, a na początku 2012 roku śmigłowiec ten uzyskał certyfikat Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Firma Bell Helicopter dostarczyła już ponad 1100 egzemplarzy śmigłowca Bell 407 w tym zakontraktowała około 50 sztuk wersji GX .

Źródło: Bell Helicopter

Źródło: Internet
comments powered by Disqus