Dreamliner zadebiutuje na targach AirVenture

Boeing 787 Dreamliner

Dick Knapinski, rzecznik Stowarzyszenia Samolotów Eksperymentalnych poinformował, iż na tegorocznych targach lotniczych AirVenture, w Oshkosh, w stanie Wisconsin, prawdopodobnie zostanie zaprezentowany najnowszy samolot Boeinga – model 787.

„Boeing ma otwarte zaproszenie do przyłączenia się do nas,” powiedział Knapinski. Zwrócił też uwagę, że udział maszyny i jego zakres jest zależny od bieżących testów lotu, które wynikają z określonych harmonogramów. Dodatkowo w piątym egzemplarzu testowanych Dreamlinerów wykryto drobne problemy ze statecznikiem poziomym.

W niedziele i poniedziałek, po trzech dniach postoju spowodowanych tym faktem wznowiono loty nowego liniowca. Kontroli zostało również poddanych 18 samolotów 787 znajdujących się na linii montażowej. Stateczniki poziome produkowane są przez firmę Alenia Aeronautica.

Tłumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Drogi "Anonimie" VERTICAL oznacza PIONOWY a nie poziomy. Więc jeśli się komuś wytyka nieumiejętność angielskiego najpierw trzeba samemu się trochę poduczyć. Mowa tu o HORIZONTAL STABILIZER.

Dziękujemy za uwagę. Tekst został poprawiony.

Na miłość Boską vertical stabilizer to po prostu statecznik poziomy, a nie "stabilizator poziomy". Jeśli pisze się tego typu tłumaczenia przydała by się podstawowa znajomość angielskiej terminologii z zakresu techniki lotniczej.

Jak sie zaglebisz anonimie w znajomosc terminologi angielskiej z zakresu techniki lotniczej to znajdziesz nawet roznice "stabilizer" od "stabilator". Dla tych co wiedza to nie jest "po prostu statecznik". Tak to jest- "miłością Boską" punktowac innych. Moze by tak etyke na religie zamienil bo tu tez braki (przykazanie drugie pamieta?) Do podstaw terminologi angielskiej jeszcze daleko, a o technice nie wspomne. To tak na dobranoc:
http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/stablator.html
Pozdrawiam
M.B