Dobre wieści od Cessny

Cessna SkyCatcher

W zeszłym tygodniu na EAA AirVenture Oshkosh, Cessna ze swoją rozszerzoną ekspozycją powiększoną o jedną trzecią wyróżniała się z tłumu firm prezentujących swoją ofertę. Przedstawiciele koncernu wydali stos publikacji prasowych dotyczących najróżniejszych ulepszeń swoich produktów.

Najważniejszą informacją jest to, że SkyCatcher LSA jest teraz zgodny ze standardami ASTM International i pierwsze jego dostawy mają rozpocząć się pod koniec tego roku.

,,Jest to istotne nie tylko dla Cessny, ale dla społeczności lotniczej jako całości," oznajmił w jednej z wypowiedzi dyrektor generalny Cessny Jack Pelton. ,,Z chwilą, gdy te samoloty wejdą do użytku, podziałają na zwiększenie liczby startów pilotów jak katalizator. Znacząco zmienią opłacalność posiadania i obsługi statku powietrznego dla szkół lotniczych, najemców samolotów i ich właścicieli, co przełoży się także na korzyści dla całej społeczności GA."  Cessna podaje, że otrzymała już ponad 1000 zamówień na samolot SkyCatcher.

W pozostałych publikacjach, Cessna informuje, że:

  • we współpracy ze szkołami King dla pilotów sportowych i prywatnych zaprojektowała system nauki latania;

  • w październiku należy spodziewać się uruchomienia w Independence, w stanie Kansas linii produkcyjnej końcowego montażu wysoko-osiągowego jednosilnikowego tłokowego samolotu Corvalis;

  • nowy opcjonalny serwis informacyjny, umożliwia zainstalowanie Synthetic Vision Technology (SVT) Garmin'a we wcześniej produkowanych wyposażonych w G1000 samolotach 172 Skyhawk, 182 Skylane, 206 Stationair i Citation Mustang.

  • zestaw instalacyjny silnika IO-390-A1A6 firmy Lycoming do samolotu Cessna 177RG Cardinal jest teraz dostępny za pośrednictwem grupy Cessna Parts Distribution i jej autoryzowanych punktach serwisowych.


Tlumaczenie z AvWeb.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus