Daniel Webster College zamyka kierunek lotniczy

Daniel Webster College.jpg

Prywatna szkoła im. Daniela Webstera z New Hampshire, ogłosiła, iż podjęła decyzję o zamknięciu kierunku lotniczego. ITT Educational Services, która kupiła w zeszłym roku uczelnię zwolniła prezesa  Roberta Myersa, a na jego miejsce powołała osobę z ITT.

Strona internetowa szkoły informuje, iż program licencjacki z operacji lotniczych będzie stopniowo wycofywany przez najbliższe kilka lat, aż do momentu ukończenia nauki przez obecnie sie kształcących. Informacja mówi też, że nie będzie już naboru do nowych klas. Szkolne programy: kontrola ruchu lotniczego oraz zarządzanie lotnicze będą kontynuowane, zapewnia nowa prezes, Nadine Dowling.

Wielu obecnych studentów i absolwentów szkoły  wyraża swoje opinie w Internecie. Grupa na Facebooku zatytułowana "I went to Daniel Webster before it sold out" liczy ponad 450 członków. Dowling powiedziała lokalnym mediom, że program był niesamowicie kosztowny w utrzymaniu i absolwenci nie odczuli zwrotu poniesionych nakładów.

Studentów poinformowano o zamknięciu kierunku na wewnętrznym spotkaniu. Dowling powiedziała mediom po spotkaniu, że Daniel Webster College rozważał wycofanie się z programu lotniczego jeszcze przed przejęciem go przez ITT. Daniel Webster College został powołany do życia w 1965 roku jako New England Aeronautical Institute.

Tłumaczenie z AvWeb

 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus