Przejdź do treści
Źródło artykułu

Cirrus zmniejsza zatrudnienie

W środę, 11 listopada, firma Cirrus Aircraft zwolniła kolejne 10 procent swoich pracowników. Dyrektor generalny, Brent Wouters, oznajmił, iż nie jest to oznaka pogłębiających się problemów firmy, tylko zamierzone działanie. 58 osób, które dostało wypowiedzenia planowano zwolnić w czasie poprzedniej fali redukcji, ale ze względu na otrzymane wówczas zamówienia wstrzymano działania. „Niestety część kontrahentów się wycofała, w związku z czym dodatkowi ludzie nie byli już potrzebni”, wyjaśnił Wouters i zapewnił, iż „Cirrus przywróci im pracę, gdy tylko produkcja wzrośnie".
 
Obecnie na liniach produkcyjnych pracuje około 550 osób. Wouters powiedział, że wracający do normy rynek, wraz z agresywnym cięciem kosztów przywróciło Cirrus’owi względnie dobrą pozycję. Przedsiębiorstwo wystosowało do swoich pracowników pismo nakreślające sytuację firmy, wraz z zarysem wizji na przyszły rok. Od marca bieżącego roku przychody wzrosły o 65 procent, a zysk ze sprzedaży o 15 procent. Stało się tak m. in. dzięki wyposażeniu modeli Cirrusa w system FIKI (loty w warunkach oblodzenia). Tym samym, koszty stałe zmniejszyły się o połowę, a zapasy o 58 procent.
 
Wouters powiedział, że jest kontynuowana praca nad projektem SF50, która ze względu na brak kapitału inwestycyjnego w ostatnim czasie przyhamowała i zaznaczył, iż mocno wierzy, że kryzys dla Cirrusa już minął. „Teraz, gdy sytuacja w biznesie stabilizuje się i zaczyna się polepszać, zostawmy za sobą wyzwania 2009 roku i przejdźmy z większym optymizmem do roku 2010”, napisał do pracowników.
 
Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AVweb.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony