Angel Flight pomaga weteranowi wojny w Iraku

Jerry Severson i Matthew Ryan  Bradford

W ramach organizacji Angel Flight (zrzeszenie pilotów wolontariuszy wykonujących medyczny transport powietrzny), wielu właścicieli udostępnia prywatne maszyny wykonując charytatywne przeloty. Jerry Severson z Bozeman, w stanie Montana, w ostatnim czasie przewoził samolotem Twin Commander 690A żołnierza korpusu marynarki Cpl. Matthew Ryana Bradforda i jego matkę, Debbie, określając ten lot jako najbardziej porządną rzecz, jaką kiedykolwiek zrobił.

Bradfordowie są rodowitymi mieszkańcami Kentucky i fanami miejscowej drużyny Wildcats, a lot, który był możliwy dzięki Seversonowi odbył się z San Antonio do Lexington na mecz koszykówki z udziałem Wildcats.

Bradford został poważnie ranny w Iraku, gdzie w styczniu 2007 r. zadaniem jego oddziału było odszukanie i zniszczenie bomb podkładanych przy drogach. W trakcie akcji nastąpiła eksplozja, która zmasakrowała mu lewą nogę i tak powaznie raniąc prawą, że konieczna była późniejsza amputacja. Odłamek zniszczył też lewe oko i utkwił w mózgu, a w jego prawym oku nastąpił krwotok czyniąc go niewidomym.

Po przebyciu wywołanej medycznie śpiączki i 18 miesięcznej rehabilitacji, skupił się na kontynuowaniu swojej kariery w Marines – pracy z rannymi żołnierzami wracającymi z pola walki i prowadzeniu normalnego życia. Jego zamiłowanie do drużyny Kentucky Wildcats stało się powszechnienie znane, więc Severson zaoferował lot do San Antonio i dalej do Lexington, na mecz. Bradford bardzo chciał lecieć jako drugi pilot co wymagało zdjęcia protez nóg. Podczas lotu przejął stery na jakiś czas, “Podobało mu się,” powiedział Severson.

Organizacja Angel Flight została utworzona przez grupę pilotów, którzy chcą charytatywnie pomagać przewozić chorych wymagających transportu. Usługa jest dostępna dla organizacji medycznych, a także osób, które są w ciężkiej sytuacji z powodu stanu zdrowia lub sytuacji finansowej. Samoloty organizacji przewożą również krew do Oklahoma Blood Instytyte i dla Czerwonego Krzyża. Angel Flight utrzymuje się ze składek wpłacanych przez członków, osoby fizyczne, organizacje społeczne i religijne, a także korporacje.

Tłumaczenie z GA News.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus