Aeroklub Polski zakupił skrzydła dla Kadry Narodowej PPG

Aeroklub Polski zakupił skrzydła dla Kadry Narodowej PPG

W ramach dotacji sprzętowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki , Aeroklub Polski uzyskał dofinansowanie na zakup 5 skrzydeł oraz 4 pylonów dla Mikrolotowej Kadry Narodowej PPG. Otrzymaliśmy już pierwsze z zamawianych skrzydeł, to najnowsze „dziecko” firmy Dudek Paragliders Snake.

W ubiegłą niedzielę na lotnisku Aeroklubu Radomskiego przy -10 stopniach mrozu, mieliśmy okazję sprawdzić tą nową konstrukcję. Testowe loty wykonywali: Grzegorz Krzyżanowski, Marcin Bernat, Marian Drężek i Marek Pioterczak .

Snake to zwinny i szybki wąż
Pomimo dużych różnic masy startowej pilotów oraz mocy ich silników, skrzydło wzbudziło entuzjazm swoim zachowaniem u wszystkich. Snake to Formuła 1, ma bardzo dużą prędkość i pozwala na szybkie i precyzyjne zakręty. Skrzydło ma krótkie drogi sterowania i „chodzi pod ręką”. Snake ma po raz pierwszy seryjnie zastosowany system połączenia speed’a z trymerami, co powoduje jego bardzo dużą efektywność i wprost „błyskawiczne” przyspieszenia.Skrzydło na pewno nie jest dla niedoświadczonych pilotów, ale pierwsze wrażenia sugerują jak zwykle w konstrukcjach firmy Dudek wysokie bezpieczeństwo pasywne konstrukcji. Proponuję obejrzeć film z treningu i zwrócić uwagę jak Snake reaguje przy klapach.W najbliższym czasie powinny dotrzeć do nas kolejne egzemplarze w innych rozmiarach, niedługo również otrzymamy nowe 12 metrowe pylony z logo MSiT oraz Aeroklubu Polskiego.Bardzo dziękujemy Zarządowi Aeroklubu Polskiego, za tak cenne wsparcie naszej Kadry. Teraz naszym zadaniem będzie udowodnić podczas I Slalomowych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Francji we wrześniu, że inwestycja ta była opłacalna. Zanim jednak tam pojedziemy czeka nas bardzo dużo pracy, oby pogoda w tym roku była łaskawa i pozwoliła nam jak najszybciej rozpocząć treningi.Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z treningu.
 


Adam Paska
TMKN PPG
Źródło: Internet
comments powered by Disqus