ACRA w Insytutucie Lotnictwa

Instytut Lotnictwa

W dniu 23 lutego z inicjatywy NET Instytutu odbyło się spotkanie biznesowe, na którym brytyjska firma ACRA zaprezentowała szczegółowo swoja ofertę. Wydarzenie miało charakter seminarium, otwartego dla pracowników Instytutu Lotnictwa oraz przedstawicieli przemysłu lotniczego w Polsce.

Ze strony firmy obecni byli John Clancy i David Heyes – menedżerowie odpowiedzialni za kontakty z partnerami w Europie oraz pan Leszek Posłuszny – inżynier sprzętu pracujący w oddziale ACRA na Polskę. Rolę gospodarza przyjął Antoni Niepokólczycki, Dyrektor NET Instytutu .

ACRA Control jest dostawcą sprzętu do akwizycji i rejestracji wyników pomiarów w locie oraz naziemnych pomiarów telemetrycznych. Centrala mieści się w Dublinie zaś filia odpowiedzialna za kontakty i produkcję sprzętu na rynek amerykański znajduje się w Hollywood. Firma zatrudnia ponad 120 pracowników, a jej produkty używane są w 40 krajach.

Przykładowe obszary zastosowania to: programy badawcze dużych samolotów, testy silników w locie, badania samolotów odrzutowych, pomiary na śmigłowcach oraz biznesowych samolotach dyspozycyjnych, a także rejestracja danych na pokładzie bezzałogowych statków latających, pocisków rakietowych i pojazdów kosmicznych.

W sposób szczegółowy zostały przedstawione systemy KAM 500 (pomiary w locie, główna linia produktów), GTS 500 (testy naziemne, nowy produkt) i GSX 500 (oprogramowanie). Uczestnicy seminarium mieli także okazję przyjrzeć się prezentacji na żywo elementów systemu KAM 500, w szczególności rejestracji sygnału audio/wideo, oraz przesyłaniu sygnału przez sieć (linia produktów NET 500).

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus