Przejdź do treści
Źródło artykułu

Trudne i niebezpieczne lądowanie samolotu Enter Air na Maderze

Pasażerowie samolotu B737 należącego do linii Enter Air, który leciał na Maderę przeżyli chwile grozy. Silny wiatr kołysał samolotem z boku na bok. Pilotowi udało się ostatecznie posadzić bezpiecznie maszynę na pasie lotniska. 

Nagranie z tego imponującego lądowania trafiło do sieci. Można je zobaczyć TUTAJ.  

Madera, która pojawia się we wszystkich rankingach i zestawieniach, jest niewątpliwie jednym z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie. 

Jak relacjonował w ubiegłym roku Łukasz Czepiela "nie podchodzi się bezpośrednio w osi pasa, tylko idzie po zboczu góry. Dopiero dochodząc do lotniska wykonuje się zakręt na prostą. Sam pas jest wysoko nad morzem, na palach, więc gdyby zdarzył się jakiś niedolot ze względu na ptaki, czy jakieś uszkodzenie silnika przed lotniskiem, to nie ma szans, żeby wylądować.".

Pierwsza katastrofa na Maderze miała miejsce w 1973 roku i zginęły w niej trzy osoby. W 1977, kiedy przy złych warunkach samolot wypadł tam z pasa, zginęło tam 131 osób, a 33 zostały ciężko ranne. W tym samym roku, w innej katastrofie śmierć poniosło 31 osób. To właśnie wtedy wydłużono pas i wprowadzono specjalne szkolenia dla pilotów obejmujące lądowanie w trudnych warunkach. Od tamtej pory nie odnotowano tam wypadku równie tragicznego w skutkach. Ale opinia została.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony