Kurs doskonalący bezpieczeństwa lotów

Uczestnicy kursu doskonalącego bezpieczeństwa lotów (fot. inspektoratmondsbl.wp.mil.pl)

W dniach 26.11.-14.12.2018 r. w budynku Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów na terenie kompleksu wojskowego Poznań-Krzesiny odbyła się dwunasta edycja kursu doskonalącego bezpieczeństwa lotów, przeznaczonego dla osób funkcyjnych pełniących lub przewidzianych do pełnienia obowiązków w komórkach wewnętrznych jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, funkcjonujących w systemie bezpieczeństwa lotów.

W jesiennej edycji kursu brał również udział jeden pracownik Resortu Obrony Narodowej. Kurs organizowany był przez Inspektorat MON ds. Bezpieczeństwa Lotów we współpracy z Lotniczą Akademią Wojskową (LAW) przy wsparciu logistycznym ze strony 31. BLT Poznań-KrzesinyRZESINY. Nadzór w zakresie merytorycznym i organizacyjnym szkolenia sprawował Rektor-Komendant LAW.

Celem kursu było merytoryczne przygotowanie i doskonalenie zawodowe specjalistów lotniczych w zakresie zapobiegania zdarzeniom lotniczym w lotnictwie wojskowym SZ RP oraz przygotowanie specjalistów do pracy w komisjach je badających.

Źródło: Inspektorat MON ds. Bezpieczeństwa Lotów
comments powered by Disqus