Spóźnili się na lot, więc wyłamali wyjście awaryjne i gonili samolot po płycie lotniska

A319 easyJet podczas boardingu, fot. The Sun

Dwóch Brytyjczyków zostało zatrzymanych przez uzbrojonych policjantów po tym jak wbiegli nieautoryzowani na płytę lotniska w Cagliari na Sardynii, próbując dostać się na ich samolot do Londynu.

Ojciec i Antonino Loi (65 lat) i syn Tony Loi (40 lat) pili alkohol w jednym z barów zlokalizowanych w terminalu i nie zauważyli, że boarding easyJet EZY3204 do Londynu został już zakończony, a oni zostali wycofani z rejsu. Zdając sobie sprawę z problemu, mężczyźni wypchnęli wyjście awaryjne, co spowodowało uruchomienie alarmu, a następnie próbowali dobiec do samolotu (ten miał już odstawione schody) po płycie lotniska, cały czas ciągnąc ze sobą walizki na kółkach.

Po pościgu zostali zatrzymani przez ochronę lotniska. Za swój czy każdy z nich został ukarany grzywną w wysokości 2000 EUR. Jak oświadczył rzecznik easyJet, mężczyźni zostali aresztowani przez policję w wyniku zakłócania porządku. „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów, załogi i personelu naziemnego jest zawsze naszym priorytetem.

Chociaż takie incydenty zdarzają się rzadko, podchodzimy do nich bardzo poważnie i nie tolerujemy obraźliwych ani groźnych zachowań”, dodał. Miejscowy policjant Mimmo Bari powiedział, że ogólnie był to humorystyczny incydent, ale dodał, że gdyby taka sytuacja miała miejsce w bardziej restrykcyjnym kraju, to pasażerowie mogli zostać nawet zastrzeleni.

Źródło: independend.co.uk
comments powered by Disqus