Zaproszenie na Memorial Hans Gutmann Tourist Rally Flight 2020

Memorial Hans Gutmann Tourist Rally Flight 2019, fot. Facebook Hans Gutmann Rally Flight

Każdego roku piloci z całej Europy latają do różnych krajów w ramach Memorial Hans Gutmann Flight Rally, składając hołd słynnemu austriackiemu lotnikowi Hansowi Gutmannowi, który był inicjatorem wielu tego typu przedsięwzięć. Po zorganizowaniu w czerwcu 2019 r. ósmego „Memorial Hang Gutmann Tourist Rally Flight”, którego załogi odwiedziły Turcję, Izrael, Egipt, Grecję i Słowenię, IAOPA planuje teraz 9. edycję tego międzynarodowego rajdu lotnictwa ogólnego.

Organizacja ma nadzieję, że weźmie w niej udział wiele załóg i samolotów i w tym celu chce zmotywować i zaprosić wszystkie lotnicze federacje lotnictwa ogólnego, oddziały IAOPA, aerokluby oraz wszystkich latających przyjaciół. Ma też zamiar przeprowadzić międzynarodowe konsultacje w kwestii oczekiwań co do tegorocznej trasy.

Zespół organizacyjny szuka podpowiedzi odnośnie lotnisk, które są atrakcyjne turystycznie, panuje tam miła atmosfera, jest dostępna służba celna, hotele itp., chcąc aby ta edycja wydarzenia była jeszcze lepsza niż poprzednia. Proponowany okres rajdu to 19–29 czerwca 2020 r., a wstępna trasa ma przebiegać przez Portugalię, Maroko, Hiszpanię i Francję (ostatni etap). Afterparty odbędzie się w Bośni i Hercegowinie.

Całkowity dystans do przelecenia ma wynieść ok. 2400NM. Rajd klasyfikowany jest przez FAI-GAC (General Aviation Commission) jako Category 2 i jest równy mistrzostwom Europy. Z organizatorami można się skontaktować przez e-mail: info@hansgutmannrally.eu lub jean.birgen@hansgutmannrally.eu

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus