„Rodzina pod Skrzydłami” - III edycja pikniku

Rodzina pod Skrzydłami

W tym roku Fundacja „Happy Kids” wraz z firmą Bartolini Air oraz Portem Lotniczym im. Wł. Reymonta w Łodzi realizuje III edycję Pikniku Lotniczego „Rodzina pod Skrzydłami”. (zobacz zdjęcia z poprzedniej II-ej edycji pikniku lotniczego).

Impreza ma charakter integracyjny. Udział w niej wezmą dzieci z państwowych domów dziecka, rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz łodzianie z dziećmi, dla których będzie to okazja spędzenia czasu w rodzinnym gronie przy wielu atrakcjach przede wszystkim związanych z awiacją, ale również innych skierowanych do najmłodszych uczestników.

Jest to jedyna w Polsce tego typu rodzinna impreza charytatywna o charakterze awiacyjnym. Główną atrakcją będzie pokaz lotniczej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Planowane są również pokazy Grupy Akrobacyjnej „Orliki” i „Biało-Czerwone Iskry”. Mamy nadzieję, że na łódzkim niebie będziemy mogli zobaczyć przelot wojskowej formacji samolotów bojowych F-16 a na ziemi będzie można zasiąść w kokpicie TU-134, Mi-6 czy MIG-a. Również zaprezentowane zostaną maszyny zaliczające się do grona General Aviation Cessna 152, Cessna 172, Piper oraz Tecnam. Swój udział zapowiedzieli też modelarze, którzy zaprezentują swoje maszyny oraz zorganizują pokaz akrobacji maszyn w skali mikro.

Całość uświetni koncert estradowy z udziałem gwiazd.

Udział w pikniku będzie bezpłatny. Liczymy jednak, że zainteresuje wszystkich społeczny cel organizacji pikniku i wesprzecie Państwo nasze działania. Wszystkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na rodzinne domy dziecka prowadzone przez naszą fundację.
Piknik odbędzie się 18 września (niedziela), w godzinach 11:00 – 18:00 w unikalnym miejscu, jakim jest Muzeum Lotnictwa, oraz na specjalnie wyznaczonym pasie na terenie Lotniska im. Władysława Reymonta.

Patronat honorowy objęty został przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Wojewoda Łódzki. Staramy się o patronaty Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polski, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi.

Więcej informacji na stronie Fundacji „Happy Kids”

Źródło: HappyKids
comments powered by Disqus