Przejdź do treści
Źródło artykułu

"GW": co z terenem Lotniska Chopina jeżeli powstanie CPK ?

Ratusz pilnie szuka nowych gruntów pod budownictwo społeczne i prosi wojewodę o zgodę na skomunalizowanie terenów skarbu państwa - informuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

"Sprawdzamy plany wobec działek spółek skarbu państwa i spółek miejskich, które naszym zdaniem nadają się na cele mieszkalne. Świetnie nadaje się na przykład działka Poczty Polskiej przy Ratuszowej, na której swego czasu planowano +Mieszkanie Plus+. Wystąpiłam do wojewody z zapytaniem o plany wobec kilku działek w Warszawie, które należą do skarbu państwa albo spółek skarbu państwa" - powiedziała, cytowana przez "GW", wiceprezydentka stolicy Aldona Machnowska-Góra.

Dodała, że miasto szuka nowych gruntów pod budownictwo społeczne, by zachować ciągłość takich inwestycji; tak by nie powtórzyła się sytuacja z 2021 i 2022 r., kiedy w Warszawie nie oddano do użytku ani jednego TBS.

"Władze Warszawy alarmują, że z powodu błędów legislacyjnych jeszcze poprzedniego rządu Warszawie grozi wyhamowanie inwestycji mieszkalnictwa społecznego" - pisze gazeta.

Wiceprezydentka stolicy tłumaczy, że chodzi o zablokowanie dużych terenów przez wyznaczenie obszaru oddziaływania lotniska, gdzie nie można budować na podstawie wuzetek. "Dodatkowo wciąż nie jest gotowa nowelizacja ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami, która w obecnym brzmieniu uznaje wnoszenie przez miasto aportem gruntów do spółek TBS za niedozwoloną pomoc publiczną" - powiedziała.

Z informacji zdobytych przez "Gazetę Wyborczą" z bura prasowego wojewody wynika, że do urzędu nie wpłynęło jeszcze pismo wiceprezydentki. (PAP)

pab/ amac/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony