Wiosenne Obozy Przelotowe na Żarze

Szybowce na niebie

10 kwietnia 2015 roku (piątek) Górska Szkoła Szybowcowa "ŻAR" AP rozpoczyna wiosenną edycję Obozów dla Aeroklubów Regionalnych. Obozy wiosenne trwać będą do 14 czerwca.

Obozy są pomyślane w taki sposób, że będą opracowane i wyłożone trasy. Na miejscu dostępne będą również loggery i lusterka. W cenie zawarty jest jeden 2-godzinny wykład z taktyki przelotowej w warunkach górskich oraz omówienie lotów po dniu lotnym. Organizatorzy zadbają o nieuciążliwą zwózkę z pól. Z wyprzedzeniem pojawi się na stronie glidezar.com obszerniejsza od dotychczasowej baza pól (zaznaczone będą pola równiez poza kotliną) oraz plik do załadowania do lusterka.

Podobnie jak to miało miejsce jesienią 2014 roku oferta skierowana jest do tych aeroklubów regionalnych, które chciałyby przyjechać z własnymi instruktorami, a niekiedy z własnymi szybowcami. Piloci, którzy przyjadą w zorganizowanych grupach aeroklubowych są zwolnieni z opłaty za akumulator, za nadzór i opłaty startowej, wynikających z cennika.

Dodatkowo Górska Szkoła Szybowcowa „Żar” udostępnia bezpłatnie organizatorom takich obozów salę wykładową (wykłady w gestii Aeroklubów Regionalnych), a pilotom, którzy wezmą udział w takich obozach daje 3*10%: 10% zniżki na hole, 10% zniżki na godzinę lotu szybowca i 10% zniżki na nocleg w hotelu Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar” – pod warunkiem dokonania zgłoszeń (potwierdzonych przedpłatą) do 19 stycznia 2015 r. Zgłoszenia późniejsze nie będą honorowane zniżką na hole. Wysokość przedpłaty ustalana jest indywidualnie z reprezentantem obozu.

Wszyscy piloci mogą liczyć na bardzo serdeczną i unikalną atmosferę Żaru. W stosunku do okresu jesiennego nastąpiła taka zmiana, że każdy obóz może liczyć na projekcję filmu archiwalnego w kawiarni „Żagiel Barowy”. Projekcja jest, oczywiście, bezpłatna. Osoby towarzyszące mogą liczyć na sobotnie marsze nordic walking (z trenerem), niedzielne kiermasze (na terenie Ośrodka), zajęcia jogi, przejazdy wozami przy pochodniach i inne atrakcje.

Więcej informacji na stronie: www.glidezar.com

Źródło: GSS ŻAR
comments powered by Disqus