Przejdź do treści
Szybowiec nad Żarem, fot. S. Kawa
Źródło artykułu

Pożegnanie w GSS Żar

W dniu 29 września br. odszedł z tego świata Józef Wawak, który od okresu reaktywacji Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar w 1955 r. do 1993 r. był jej ambasadorem i jednym z filarów.

Ambasadorem, gdyż skromny, kulturalny, uczynny Pan Józef był pierwszą osobą z jaką spotykali się ludzie przybywający na Żar, bowiem pełniąc funkcje administratora i księgowego szkoły załatwiał wszelkie formalności związane z przyjęciem na turnus, obowiązkowe wówczas sprawy meldunkowe, a także...wydawał bloczki na wyżywienie w stołówce szkoły.

Filarem, ponieważ w tych trudnych czasach zabiegał o wszystko co było niezbędne do zaopatrzenia i funkcjonowania Szkoły. Gdy trzeba było to stawał do pracy na różnych stanowiskach a nawet ciągał liny jeśli brakowało ludzi do obsługi startów szybowców. Poza pracą zawodową angażował się aktywnie w działalność różnych komórek społecznych gminy. 

Jak cicho i skromnie żył, tak godnie odszedł. Dziękujmy Ci Józefie za wszystko co uczyniłeś w swym pracowitym życiu dla Szkoły, naszej społeczności i Rodziny.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kościele parafialnym w Międzybrodziu Żywieckim  we wtorek 1 października o godzinie 15-tej.

T K

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony