Przejdź do treści
Źródło artykułu

GSS AP Żar: Planowanie rozwoju Szkoły

Polityka i praktyka „Wielkich Skoków”, pięciolatek i podobnych sztandarowych haseł w okresie jedynie słusznych decyzji, wywołują negatywne skojarzenia odnośnie wielkich planów. Niezależnie od tych doświadczeń, czy to na poziomie rodziny i gospodarstwa domowego, czy w skali większych przedsięwzięć, widoczna jest potrzeba analiz, przewidywania, oraz określania celów i sposobów ich realizacji.

Jest to istotne zwłaszcza w okresie zmian funkcji, przemian środowiska, lub u progu nowego etapu życia, czy działalności. W takim punkcie znalazł się Aeroklub Polski i jego struktury. Na drodze do pełnego usamodzielnienia znalazła się też nasza szkoła szybowcowa, toteż zaistniała potrzeba określenia jej dalszej roli i naszkicowanie zakresu dostosowania do nowych warunków oraz wyznaczenia kierunków rozwoju.

Od kilku miesięcy w różnych gremiach prowadzimy ocenę stanu, analizujemy szanse i zagrożenia, definiujemy potrzeby i możliwości, toczą się różne dyskusje.

Dla zebrania materiałów służących opracowaniu strategii rozwoju szkoły skierowaliśmy do środowiska lotniczego stosowną ankietę, a w minioną sobotę odbyły się na Żarze warsztaty z udziałem pilotów, przedstawicieli rady i personelu szkoły. W nadchodzącą niedzielę Rada Szkoły spotka się znów z doktorem Krzysztofem Wraną ze Śląskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, który bezinteresownie podjął się roli naszego przewodnika i moderatora w tym zawiłym temacie.

Przy tworzeniu szkicu, który będzie wektorował działania przez najbliższe lata liczy się każda podpowiedź i opinia, toteż zwracamy się do osób zainteresowanych losami naszej szkoły o podpowiedzi dotyczące ukierunkowania działalności i rozwoju tego ośrodka.

Kluczowe są następujące pytania:
1. Czy Szkoła ma przyjąć model hiszpańskiego Fuentemilanos, gdzie oferując kawałek pasa startowego, niezbędne struktury lotniskowe i kilka samolotów holujących dzięki genius loci robi się świetny biznes, czy też ośrodek nasz ma wypełniać jakąś misję?
2. Jeśli misja to jaka i jak ją realizować?
3. Jaki masz innowacyjny pomysł dla GSS AP Żar?

Ewentualne pomysły i opinie dotyczące strategii rozwoju szkoły prosimy przesyłać na adres: zar@onet.pl

Tomasz Kawa

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony