Przejdź do treści
Źródło artykułu

PZL Świdnik jeszcze w tym roku ma zamiar dokonać prywatyzacji firmy.

Czas składania wstępnych zgłoszeń inwestorzy mieli do końca zeszłego tygodnia. Efektem czego pięć podmiotów zainteresowało się kupnem 88% pakietu akcji spółki.

Oficjalnie nie podano nazw firm inwestorów świdnickiej fabryki śmigłowców. Na pewno przejęciem akcji PZL Świdnik zainteresowana jest włoska firma Agusta Westland, która z polską spółką ściśle współpracuje od kilkunastu lat i posiada 6,3% akcji PZL Świdnik.Dodatkowo, jak poinformowała praska gazeta ekonomiczna „Hospodarske Noviny", jednym z inwestorów jest największa czeska firma zbrojeniowa Aero Vodochody.

Innymi potencjalnymi inwestorami zapewne okażą się: francusko-niemiecka grupa Eurocopter (40% udziału w światowym rynku śmigłowców) oraz amerykański koncern Sikorsky (od marca 2007 strategiczny inwestor PZL w Mielcu).

Zainteresowane podmioty, które spełnią wymogi formalno-prawne, do 22.08.2008 otrzymają memoranda informacyjne. Wtedy będą mogli przeprowadzić due diligence, po czym ewentualnie stanąć do przetargu.
Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu, wystawiająca na sprzedaż PZL Świdnik oznajmiła, że liczy na zamknięcie transakcji do końca bieżącego roku.
Wartość akcji świdnickich zakładów jest trudna do oszacowania, przy czym mówi się o przekroczeniu 400 mln zł.


Informacje zaczerpnięto z wtorkowej (22.07.2008) edycji Gazety Parkiet.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony