„Przełamywanie barier” – piątka nowych pilotów

„Przełamywanie barier” – piątka nowych pilotów (fot. Fundacja PODAJ DALEJ)

Dzięki Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w ostatnim dniu lipca br. do lotniczej braci dołączyła piątka nowych pilotów!

Pięciu wspaniałych

Od 31 lipca 2017 do lotniczej braci dołączyła piątka nowych pilotów! Wielkie gratulacje dla Michała Woźniaka, Kamila Więckiewicza, Sławka Pilarskiego, Rafała Michalczyka i Piotra Mazura. Pięciu wspaniałych pilotów, którzy choć na lądzie mają problemy z przemieszczaniem się, to w powietrzu radzą sobie doskonale. Uzyskali licencję pilota paralotni!

Dziękujemy Wam, bo przygoda z lataniem rozpoczęła się w ramach naszego projektu ROZWIŃ SKRZYDŁA, a Wasz upór dowodzi, że to co robimy ma sens. Podziękowania należą się również ludziom drugiego planu, bez których by tego nie było. Dziękujemy Jędrzejowi Jaxa-Rożen i Pawłowi Trzęsowskiemu za czas, cierpliwość, wiedzę i prowadzenie zajęć! – mówią pracownicy Fundacji PODAJ DALEJ.

Sam egzamin najpiękniej podsumował Pan Leszek Mańkowski:

To „przełamywanie barier”, bo czymże innym jest pragnienie samodzielnego unoszenia się człowieka w przestrzeni, gdy los pozbawił go możliwości ludzi pełnosprawnych?
Mowa tu o "kulawych", jak sami siebie z uśmiechem na twarzy nazywają :)

Wczoraj przeprowadziłem egzamin na paralotniowe świadectwo kwalifikacji na lotnisku w Michałkowie. Organizatorem był Paweł Trzęsowski ze Szkoły Paralotniowej PAT-Paragliding. Udział wzięło 31 przyszłych paralotniarzy swobodnych i napędowych. Pragnę podkreślić, że było bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu. Mimo termicznych warunków wszyscy dali sobie świetnie radę. Największy podziw mam dla pięcio-osobowej grupy uczniów niepełnosprawnych, którzy dwa lata temu postanowili przełamać bariery i zostać pilotami. Przez dwa lata Instruktor Paweł pracował z nimi, aby wczoraj zebrać plon. Plon w postaci pięknych egzaminacyjnych lotów Jego podopiecznych. Jestem zachwycony Ich postawą, wyszkoleniem, chęcią pomocy innym. Mimo ograniczonych możliwości poruszania się, znakomicie radzili sobie ze startami na specjalnie dla nich skonstruowanym wózku. Przyznam, że jak zobaczyłem w pierwszej chwili Michała, nie bardzo wierzyłem w powodzenie naszego egzaminu. Jakże się przeliczyłem. Cała wesoła gromadka wspomagana przez najbliższych i kolegów dała sobie świetnie radę zdając pomyślnie egzamin :)

Wielkie gratulacje dla Was wszystkich oraz instruktora Pawła wraz z małżonką, która dzielnie holowała na wyciągarce egzaminowanych.

Moi nowi przyjaciele
– do zobaczenia na podniebnych szlakach!”

Poniżej krótka fotorelacja każdego z nowych pilotów:


Michał Woźniak


Kamil Więckiewicz


Sławek Pilarski


Rafał Michalczyk


Piotr Mazur


„ROZWIŃ SKRZYDŁA” to autorski projekt Fundacji im . Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wpłat uzyskanych przez Fundację z 1 proc. podatku. Więcej informacji na stronie www.podajdalej.org.pl.

Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ
comments powered by Disqus