Zaproszenie na inaugurację sezonu na Lotnisku Jastarnia

Inauguracja sezonu na Lotnisku Jastarnia

W najbliższy piątek, tj. 12.07, Zarząd Lotniska Jastarnia serdecznie zaprasza na inaugurację sezonu, którego rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 17:00.

To pierwsze tego typu spotkanie na tym lądowisku. Głównym założeniem eventu jest przede wszystkim zapewnienie doskonałej zabawy zaproszonym Gościom.  Podstawowym punktem programu jest prezentacja tego wspaniałego lądowiska jak i moc przygotowanych atrakcji.

Lotnisko Jastarnia jest ciekawym projektem lotniczym, wspieranym przez firmę FLYJET - certyfikowanego przewoźnika lotniczego, który świadczy usługi transportu dyspozycyjnego. Główne założenia projektu Lotnisko Jastarnia to przede wszystkim połączenie zróżnicowanych form aktywności sportowej i rekreacji, stworzenie miejsca promującego aktywny styl życia oraz uprawianie sportów (w tym sportów ekstremalnych). Lotniska Jastarnia jest najdalej wysuniętym lotniskiem na Północ kraju, gdzie sąsiedztwo malowniczych krajobrazów oraz charakterystyczny mikroklimat łączą osoby, które poszukują aktywnych form na spędzanie czasu wolnego.  Dzięki szeroko rozwiniętej infrastrukturze na terenie lądowiska, a także bliskości morza, w tym szczególnym miejscu można nie tylko pić pyszną kawę i delektować się pięknem przyrody, lecz również aktywnie spędzić czas.  

Lotnisko położone jest na terenie gminy Jastarnia na półwyspie Helskim i jest ważnym miejscem na mapie turystycznej Półwyspu. Od lat przyciąga miłośników lotnictwa oraz sportów ekstremalnych.

Sezon letni już w pełni, a tym samym czas lotniczych wycieczek po Polsce rozpoczął się na dobre. Wychodząc naprzeciw pięknej pogodzie jaka jest prognozowana na najbliższy weekend, chcielibyśmy zaprosić wszystkich pilotów oraz entuzjastów lotnictwa na „I zawody na celność lądowania o Puchar Lotniska Jastarnia”, które odbędą się w najbliższą sobotę 13.07.2013 na lądowisku w Jastarni. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 12:00. W zawodach będzie mógł wziąć udział każdy pilot posiadający co najmniej 100h nalotu na samolotach. Trening do zawodów przewidziany jest w piątek. 

Ze względu na specyficzne podejście, prosimy o zapoznanie się z Instrukcją Operacyjną lotniska przed wykonaniem lotu, jak i z obecnymi warunkami atmosferycznymi. Wszelkie niezbędne informacje są dostępne tutaj.

Kolejną atrakcją zaplanowaną na otwarcie sezonu jest pokaz skoków ze spadochronem, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać mistrzów uprawiających ten sport od wielu lat. Chętni będą mogli spróbować skoku w tandemie lub też skoczyć w pojedynkę. 

Podczas eventu przewidziane są również kolejne atrakcje, takie jak pokazy akrobacji lotniczej, które na pewno są nie lata gratką dla fanów lotnictwa. Pokaz zaprezentuje dziewięciokrotny mistrz Polski w akrobacji samolotowej, Robert Kowalik.  Uczestnicy eventu będą mieli także możliwość odbycia lotu widokowego, podziwiając z lotu ptaka piękne nadmorskie krajobrazy. 

Lotnisko Jastarnia to zdecydowanie miejsce, w którym miłośnicy lotnictwa będą mogli przekonać się o tym, że inne sporty ekstremalne mogą zapewnić im doznania zbliżone do tych, których doświadczają latając. Moc zaplanowanych wrażeń na pewno sprawi, że inauguracja sezonu będzie wielkim wydarzeniem na Półwyspie i potrwa cały weekend. 

 

Serdecznie zapraszamy i... do zobaczenia na lotnisku w Jastarni!

Zarząd Lotniska Jastarnia oraz FlyJet 


Artykuł sponsorowany

Źródło: FLYJET
comments powered by Disqus