Nowość na rynku, symulator komunikacji radiowej

Loty szkolne, fot. flyingmag.com

Nauka korespondencji z kontrolą ruchu lotniczego w języku angielskim jest często dość dużym wyzwaniem dla uczniów-pilotów. Aby więc ułatwić przyszłym pilotom zdobycie biegłości w języku angielskim, który jest podstawowym wykorzystywanym przez kontrolę ruchu lotniczego, dwóch absolwentów uniwersytetu Purdue, Muharrem Mane i Eren Hadimioglu stworzyło "PlaneEnglish", specjalny symulator, który interaktywnie trenuje i testuje pilotów w realistycznych warunkach w celu dopracowania umiejętności w zakresie frazeologii i komunikacji lotniczej.

PlaneEnglish zapewnia również natychmiastową informację zwrotną dla uczniów pilotów dzięki rozpoznawaniu głosu i analizie mowy.

Aplikacja zawiera ponad 50 lekcji, które poprowadzą użytkowników przez proste, ale też skomplikowane interakcje z kontrolą ruchu lotniczego na każdym etapie lotu od kołowania, startu, do wlotu w przestrzeń kotrolowaną i lądowanie. Każda symulacja zawiera wizualne wskazówki pokazujące wysokość, odległość od lotniska i kierunek. Można wybrać różne lotniska.


Użytkownicy narzędzia muszą prawidłowo reagować w określonych sytuacjach, stosując poprawną frazeologię, tempo mowy i inne czynniki. Są oni następnie oceniani i mają możliwość odtworzenia swoich wydpowiedzi.

PlaneEnglish jest obecnie dostępny tylko na urządzenia z Androidem, chociaż firma uruchomiła kampanię Kickstarter, aby sfinansować rozwój aplikacji na iPhone'a. Mieszęczna subskrypcja to koszt 4,99 USD.

Aplikacja PlaneEnglish dostępna jest tutaj (LINK)

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus