Przejdź do treści
Port Lotniczy Lublin
Źródło artykułu

Prokuratura zajmie się zniknięciem susłów z lotniska w Świdniku

Minister środowiska zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie lotniska w Świdniku. Według resortu inwestycja doprowadziła do zaniku siedliska susłów perełkowanych. Tym doniesieniom przeczą ostatnie badania.

W czwartek minister Jan Szyszko poinformował o zamiarze skierowania do prokuratury dwóch zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Pierwsza sprawa dotyczy budowy lotniska w Świdniku w latach 2008 – 2012. - W celu obrony siedlisk susła perełkowanego przesunięto lokalizację lotniska i wycięto 140 hektarów lasu. Tymczasem dzisiaj na tamtym obszarze nie ma już ani przedstawicieli tego gatunku, ani siedlisk. I właśnie zaniku siedlisk dotyczy składane zawiadomienie – czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska.

O zastrzeżeniach ministerstwa przedstawiciele lubelskiego lotniska dowiedzieli się z mediów. Rzecznik lotniska nie komentuje zapowiedzi resortu, ale zwraca uwagę na rozbieżności pomiędzy informacjami opublikowanymi na stronie MŚ a wynikiem ostatniego liczenia zwierząt.

Czytaj całość artykułu na stronie www.kurierlubelski.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony